Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Osto ja myynti > O/M/V Muut
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

O/M/V Muut Kaikki edellisiin alueisiin sopimattomat osto-/myynti-/vaihtoilmoitukset tänne osastolle.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 22.02.2005, 09:06
Nalle:n Avatar
Nalle Nalle ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 16.12.03
Sijainti: Sodankylä
Viestit: 1.665
Perusasetus

M:Ford Sierra tuuning


Taitaa olla ihan väärä foorumi ilmoitella, mutta kokeillaan, josko joku tuntis jonkun, joka tuntis jonkun, jota kiinnostais.

Tuninkitaudista tervehtynyt pikkuvelji myy armottoman koulutuksen tuloksena:

Ford Sierra 2.0 Ghia -87 Tyyning Speciaali

Autossa on vakio ruisku OHC kone ja se on leimattu joulu-tammikuussa tänä vuonna (kertarykäisyllä), mutta uusi leima pitää hakea jo toukokuussa. Eli liian aikaisen käyttöönoton vuoksi meni katsastukset pelleilyksi. Hienot Ghia varusteet, eli varsin toimimattomat sähköherkut. Tuunattu raakasti, eli ei ehkä tunnista Sierraksi ihan helposti. Vaihdettu mm. etu- ja takavalot, muotoiltu konepelti uusiksi, kyhätty jonkunlaiset helmat ja lumiauramalliset puskurit, poistettu takaoven ulkokahvat ja kaikkea muuta, mitä nuorimies on sille keksinyt tehdä. Auto myydään vielä lievänä projektina, eli hieman tarvii tehdä pintatöitä ja uusi maali kannattaa sutia pintaan. Nyt on harmaa, kun kesällä oli tarkoitus väsätä kuntoon, vaan mielenkiinto on uuden projektin myötä hiipunut. Auto on kauttaaltaan hitsattu ja varsinkin pohja on hjyvä minunkin mielestäni.

Hintaa on 2500Erkkiä/hieman tingitty tarjous. Mukaan saa 17" aluvanteet, joiden kanssa hinta on sitten jämpti. Poppeja ei ole, eikä tule.

Vaihdossa voidaan huomioida bensa-/pakudiisselimaasturi. Henkilödiisseleitä on jo ennestään yksi liikaa.

Laitamma kuvia, jahka keretään..


Kaivaa se..

www.nalle-offroad.com

__________________
Minulla on huonoja ja hyviä uutisia.. Huonot uutiset on ne, että täällä ei ole mitään muuta syötävää, kuin poronpaskaa.. Hyvät uutiset on ne, että sitä paskaa on paljon.
-Reino Hiltunen, Koe-eläinpuisto
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
M: Ford Sierra -92 TD 1.8 LaaLaa O/M/V Ajoneuvot 1 25.06.2007 08:47
M: Ford sierra 4x4 k.j O/M/V Ajoneuvot 7 14.03.2007 19:55
O: Ford Sierra 2.0 4x4 vm.83+ VonLeka O/M/V Ajoneuvot 5 21.09.2006 20:38
M:Ford Sierra -89 ez-boy O/M/V Ajoneuvot 0 16.05.2006 18:08
OT: M: ford sierra -87 2,0 sirP O/M/V Ajoneuvot 0 14.03.2006 17:24


Sivu luotu: 19:35 (GMT +2).