Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #22  
Vanha 21.01.2012, 11:06
komu komu ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 01.03.05
Sijainti: Loimaa
Viestit: 205
Perusasetus

http://www.sixfold.ee/?go=ajalugu&lang=fin

Mulla on tuollainen, ihan alkupään koneita, yli 30v vanha ja joka vuosi on tehty kymmeniä kuutioita puita, yksinkertainen ja äärimmäisen toimintavarma ja silti kompaktinkokoinen.

omani ostin aikoinaan käytettynä hankkijalta ja olen todella ollut tyytyväinen, ei mitään remonttia ole tarvinnut tehdä, vain jotain pikku säätöjä, nyt ainoastaan kuljetinta käyttävä kiilahihna on vaihtokunnossa.

Voimanlähteenä on NewHolland 110/90 Kutosen ääni ei paljon muutu vaikka kuinka märkä ja oksainen puu olisi kyseessä, eikä naftaa kulu paljoakaan kun melkein tyhjäkäyntikierrokset riittää. alussa oli pyörittäjänä MF 175 ja hyvin riitti sekin.

itse "vihaan" sirkeleitä kun edelliset vuodet ko. laitteita olen pelkästään käyttänyt ja olka/kynärpää kivut on jäänyt muistoksi niistä vuosista, ja aika vittumaista sitä kiljuntaa on kuunellakin päivästä toiseen.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 14:45 (GMT +2).