Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #31  
Vanha 14.06.2011, 09:41
Samppi Samppi ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 09.06.10
Sijainti: Raahe
Viestit: 140
Perusasetus

Laittelin Bj,n takapäähän iskarit suunnilleen yhtä kallelleen, iskarin alapää on soan takia siiretty suoraan akseliputken kylkeen kiinni ja yläpäät laitoin niin lähekkäin toisiaan että iskarit eivät pohjaa ennen pohjaanlyönti kumeja. Iskarit on pitkän ja jäykän oloiset Ranchot, pelaavat noinkin kallellaan ihan ok. Vaimennushan olisi suurempi jos iskarit olisivat mahdollisimman pystyssä ja joustomatka sen mitä iskarissa on liikerataa, saman pituisella iskarilla saadaan pidempi ja pehmeämpi jousituksen liikerata asentamalla iskari vinoon.
Liian usein tälläkin palstalla näkee laitettavan vakio kiinnikkeisiin vain pidemmät iskarit, sisään joustoja rajoittamatta. Iskari pohjaa ennen pohjaanlyöntikumia ja sitten syytetään huonolaatuisia iskareita kun eivät kestä!
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
ostin kompuran.. samix Chit-Chat 9 10.09.2008 21:15
Ostin jo:SJ:n merkkivalollinen jakis. asentaja O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 21.09.2007 17:34
K10 etukardaanin tuplanivel osina.. Hjälp! SamiN Tekniikka & Jutustelu 5 02.11.2005 18:57
Ostin sitten HJ:n akke Tekniikka & Jutustelu 7 16.03.2005 20:17
Ostin sitten lj:n bj45lava Tekniikka & Jutustelu 9 08.11.2004 09:04


Sivu luotu: 19:55 (GMT +2).