![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#20
|
||||
|
||||
![]()
karvaralli jeepin sähköjen kimpussa meni tää ilta mut kerkesin jo vähä alottelee lättis rojektia. etu kaaret avarsin samalla tyylillä ku tuossa orkinelissä eli laikalla noin 70mm pois. lavalla olleen työkalu boksin revin kans pois.
kenttälapio löyty lavalta ja kaikelaista jännää.. esim: 13mm lenkki ja pikku sorvi keula pellin sisältä. nostalgia tarra hyvin hämärä tarra liittyen rengas kokoihin..?? osaako kukaan suomentaa? suht verskinnäköne käsilutkutin ja joku seppä vääntäny nyloni tangosta öljyn täyttö reikään tulpan ![]() ja sitten kaikkien odottama arvonta tulos! lappuja kauhia kasa. tuosta menivät arvonta kulhoon. niinku lotossakin meilläkin oli lahjomattomat / puolueettomat valvojat. ja onneton voittaja ![]() saat tulla tai olla tulematta hakemaan arpa voittoa. kyllä tuo stenalle viel kelpaa ja on tuossa sen verta rautaa et yhen nissan micran saa tehtyä.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
KeTTu TyTöT FSJ Cherokee 1983. the orginal :) | young n dum | Maasturiprojektit | 164 | 23.04.2016 23:27 |
KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |
FLAT BED lavan teko Kingcap nissaniin | Rouveri | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 06.10.2010 16:37 |