Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #16  
Vanha 03.12.2010, 12:34
Cruiseristi:n Avatar
Cruiseristi Cruiseristi ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 26.05.08
Sijainti: Ojakkala
Viestit: 424
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi- Näytä viesti
Kasimeganen pitäis olla, mutta jää vissiin piuhoihin tai jotenkin muuten välille. Pitäis vetää tuolta tien yli roikkuvasta piuhasta suoraan seinän läpi modeemille johdot. Nyt kiertää puolet torpasta ulkokautta + ehkä 7-8 metriä sisällä. Onko kokemusta aiheesta?
Meillä ei meinannu nopeudet nousta yli megan millään.Mittasin puhelinpistokkeen jännitteen , niin oli luokkaa 25V.Talojakamosta oli parikaapelilla vedetty n. 50m yhdellä parilla , niputin kaksi paria yhteen ja avot, näppi 60V oli mittarissa ja rupes datakin liikkuu rivakammin.Eli mahtunu bitit kulkee
Eli tp-kaapeli ei käy analogisen puhelinverkon jatkoihin, jos vedot on pitkiä, tulee liikaa vastusta ja jännite putoaa.Siitä modeemista voikin vedellä sellasia n. 100m roikkia ongelmitta.
__________________
- missing operating system -
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
hj:n sis tilan tuulettimen nopeudet kadoksissa paitsi nopein Unregistered Tekniikka & Jutustelu 9 30.05.2008 07:42


Sivu luotu: 01:48 (GMT +2).