Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 30.09.2010, 09:21
jussa79 jussa79 ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 19.08.10
Sijainti: Eura
Viestit: 94
Perusasetus

Kyllä ne uhkaavat länsimaista kulttuuria, se nyt on päivänselvää. Joka puolella missä niitä on, on levottomuuksia ja rikollisuutta enemmän, kuin länsimaissa keskimäärin.

Islam on heidän kulttuurinsa ja he pitävät siitä tiukasti kiinni. Islamilaiset eivät kovinkaan helposti integroidu yhteiskuntaan, sillä he ovat todella suvaitsemattomia, vaikka heitä kohtaan pitäisi olla todella suvaitsevainen.

Niinkin pieni asia, kuin kevätjuhlat, joululaulut tai aamunavaukset koulussa eivät ole soveliaita heidän lapsilleen...
Niin naurettavaa kuin se onkin, niin nuo kevätjuhlat, joululaulut jne.ovat osa meidän kulttuuriamme.

Jos joku valtio hyvää hyvyyttään kouluttaisi mun lapseni ilmaiseksi ja vielä maksaisi perheeni täyden ylläpidon, niin en minä nyt jumalauta kehtaisi alkaa tollasista asioista kitisemään!
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Islam ja suomalaisuus MäIte Religion 0 27.06.2002 18:43


Sivu luotu: 06:29 (GMT +2).