Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 26.09.2010, 22:08
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Tänään ehti jotain taas hieman värkkäämään. Eli akselit irti rungosta ja samalla heltis myös puskurit, jos ne sais helposti sovitettua Ratsuniin. Sinne jäi toistaiseks runko makaileen pihalle. Vielä pitäs irroitella takaa ylemmtä tukivarret talteen.



Sit toinen runko tallin nurkalle ja akselit irti siitäkin ja lopulta sain sen kiikutettua sisään. Saa nyt nähdä koska taas ehtii jatkaan projektia, ku Ratsunille pitäs kans jotain tehdä ennen Stadion trialia.



Seuraavaks pitäs varmaan hieman purkaa akseleita ja tutkia että kaikki olis ok, tukivarsien puslat uusia kaikki ja tais olla vähän oikomistakin tukivarsissa. Maalatusta rungosta olikin jo joskus tukivarret pihistetty muihin projekteihin. Sit sais laittaa akselit rungon alle ja alkaa sovitteleen ohjausta ja panhardia. Ja kyl ennen lumia pitäis ehtiä kone ja laatikot irroitteleen valkoisesta roverista ja renkaat mustavalkoisesta.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
UUSI?? ROVER / LAND ROVER foorumi Suomessa Mikki Tekniikka & Jutustelu 2 21.05.2010 13:07
Myydään M: Land ROver/Range Rover uretaanipuslat Karvinen O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 02.08.2009 20:24
M/V: Range Rover/Land Rover LRV8 O/M/V Muut 15 05.01.2006 12:06
Land Rover vai Range Rover? HEKULIINI Tekniikka & Jutustelu 9 19.08.2004 08:33
Nuorisolle hubaa (Wild Willy RC ) Ex_inkkari O/M/V Muut 0 09.07.2004 16:26


Sivu luotu: 21:01 (GMT +2).