Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #7  
Vanha 01.04.2010, 09:16
veijon-esso:n Avatar
veijon-esso veijon-esso ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.08.06
Sijainti: Vantaa
Viestit: 2.567
Perusasetus

Kaasarit kannattais nykypäivänä jo unohtaa, ruisku toimii kaikki kallistukset tai vaikka katollaan ja äkkinäiset kaasun avaamiset ja sulkemiset yms.tilanteet ja perusmoottoriin riittää tommonen tbi ruisku jonka saa purkaamolta mistä vaan uudemmasta bensavanista yms. ja halvalla. Jos moottori on kovin virimallia, silloin pitäis laittaa joku virimallin monipisteruisku. Lisäks ruisku pelaa kylmäs ja kuumas eikä sammuile eikä temppuile muutenkaan.

Ja toi ylikuumenemishomma ei kyllä liity mitenkään onko kaasari vai ruisku ja letukan pikkulohko on ehkä maailman yksinkertaisin motti (siks mä niiden kanssa leikinkin!) eikä niissä ole mitään kuumenemisongelmia. syylärit flektit ja vespumput pitää toki olla kunnossa, niinkuin missätahansa muussakin motissa.

Mutta kyllä se motti varmasti truck avengerilla pelaa paremmin offihommissa kuin muilla kaasareilla.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään Holley 750vac lasse228 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 12.05.2009 06:22
v: holley 650 tuplapumppu KG O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 23.05.2006 23:04
750 carter vai 600 holley? SamiN Tekniikka & Jutustelu 14 19.04.2006 22:22
Jeep 360 V8 + Holley? Make66 Tekniikka & Jutustelu 5 01.11.2005 12:15


Sivu luotu: 18:12 (GMT +2).