Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 29.10.2009, 20:04
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.483
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja kaistapää Näytä viesti
kertokaapas enemmän näitten vempeleiden kanssa touhunneet että onko pitkä startti näiden ominaisuus vai jokin vialla?toimii miten pitääkin mutta startata saa aina 3-6sekunttia,ei vaikuta juurikaan onko kylmä vai lämmin kone tai ilma.sitten kun vaan päättää lähteä käyntiin niin lähtee käymään nätisti kerralla.

ei muuten taaskaan ole autolle mitään tapahtunut,aika ei tunnu riittävän ...emäntä aloitti työt ja pari rakkauden hedelmää hyödyntää kaiken luppoajan.
Renix- koneet vaatii sen 5-6 sekuntia pahimmillaan, HO koneet pitäisi hörähtää vähän nopeammin. Liittyy juuri siihen että tarttee saada info kampuran pyörimisestä ja nokan yms. oikeasta asennosta -> ei anna kipinää ennen sitä.

Eli siis on ominaisuus. Aina on mulla lähtenyt muutamassa sekunnissa myös talvella vaikka 25 asteen pakkasesta ilman piuhaa - ja AINA ekalla yrityksellä. Sitten jos on pidempään seissyt eikä paineista bensasysteemiä kunnolla (virrat startti asentoon-pois-takasin-starttaus) niin voi kestää hetken pidempään.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty "kaki" Cherokee kaistapää O/M/V Ajoneuvot 8 16.07.2011 08:02
Sj 410 (Nippon) myyty uuteen kotiin MikkoS Maasturiprojektit 100 16.02.2011 23:06
USA:n talous nousuun sotilasajoneuvotuotannolla? Urbancityboy Chit-Chat 3 06.11.2009 23:11
Kesäksi uuteen kotiin. Just joo... Aku Chit-Chat 20 29.05.2007 21:41
Pörssikurssit ylös - Suomi nousuun! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 27.08.2003 09:00


Sivu luotu: 07:53 (GMT +2).