Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 28.10.2009, 18:32
AtteL:n Avatar
AtteL AtteL ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 15.03.08
Sijainti: VALKEALA(kouvola)
Viestit: 850
Perusasetus

Elä Vänkäri sure, se on luonnon laki. Uusia syntyy ja vanhoja kuolee..

No miepäs vein merssun tänää rullille ja konttorille. Nyt on kaikki muutokset ja varusteet otteessa oikein leiman kanssa. Katsastus ja penkitys meni kivuitta.

Menin tuonne BB-motorssille Lahteen kun oli lähin paikka. En tiiä oisko useampi veto ja eri säädöt vaikuttaneet tuloksiin, mutta saa kelvata nyt noinkin ja pääasia että toimii.

Tuon tyyppinen ja kokoinen automaattilaatikko hukkaa penkittäjän mukaan tehoa noin 30Kw, sen verran voi kuulemma realistisesti lisätä tuon takapyörätehon päälle.

Pikkasen kuitenkin harmittaa kun ei saatu mitattua täysiä väätöjä kun tuon penkin jarru loppui kesken. Tuo "pulling force" lukema ylittyi tuon penkin kapasiteetista 1.08kN En tiiä käytännössä mitä tuo tarkoittaa, mutta näin mulle kerrottiin.
__________________
KYM
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
PäHäMa/Maasturistit Merrasmäki 10.11.2007 Jeeper Tapahtumat 8 11.11.2007 15:12


Sivu luotu: 15:46 (GMT +2).