Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja pastirolli
Jotenkin vittumaista lukea nykynuorison kirjoituksia kun joka sanasta puuttuu puolet... 
|
Kouluissa ei opeteta nykyään äidinkieltä

Mutta perin perseestä sitä tekstiä on lukea kun puolet sanoista puuttuu.. Tosin onhan täällä muitakin murrehirmuja. Ei saa mitään selvää mitä murteella kirjoittelevat.
Lainaus:
Jos joku noista jutuista on oikeasti mennyt noin eli poliisi toimii oikeasti väärin niin ei muutakuin laittakaan asia tutkintaa. Ei kannata olla hiiri.
|
Taitaa nuo teinit sen verran poliisia pelkää, etteivät mitään ilmoituksia lähde tekeen ja varmaan poliisitkin sen tietää.
Mitähän sakkoja muuten saa jos ajaa viritetyllä mopolla, mutta taskusta löytyykin abc-kortti? Tuossa mopon virityksessäkin on kait joku nopeusraja. Kulkee alle 60, saa sakkoja. Kulkee yli 60, saa sakkoja + joutuu rekisteröimään sen moottoripyöräksi?
Mutta hurjaa touhua tuolla nyypällä ollut. Pitäsköhän itsekin pörrää mopolla tuonne seuraavaan tapahtumaan? Eikös se ollut tässä kohta puoleen? Sais itse nähdä sen natzi meiningin mitä osa siellä väittää olleen..