Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 12.07.2009, 11:57
mikjus:n Avatar
mikjus mikjus ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 5.965
Perusasetus

Kiitokset maanomistajille, apukuskeille ja muille kanssakilpailijoille. Erikoiskiitokset eräälle volvo teamille joka lainasi jarrunestettä kun katkesi edestä putki.

Uusi moottori toimi moitteitta ja vetoja löyty kivasti enemmän. Pelätyt lämmötkin pysyy 80 pinnassa maastossa. Ainoastaan maantiellä kipuaa sinne 100 korville jopa vesisateisella paluumatkalla. Liekkö joku tyhjiö muodostuu ajoviimasta konehuoneeseen?

Yhdellä kivi rastilla hieman hurja linja tuotti sen tuloksen että auto kaatui puuta vasten ja turvakaaren takatukeen tuli pieni "klommo". Takalevikkeet karsiutui tietysti ja joku koivupölli vei lämmityslaitteen kotelon pohjan. Naru meni poikki ja metsäpleissaukset sit purkeni ainakin kolme kertaa. Räikän ulko ohjaus jumitti ja jäi monta kertaa veto päälle kunnes tajuttiin lakata käyttämästä sitä. Onneks on releboxin ohjauksen tappokytkin. Gepsikin pätki jotenkin oudosti vähän väliä ja rasteja sai hakea ristiinrastiin kun ei huomannut että nuoli ei liikukkaan. Muuten ei ollut ongelmia kuin ampiaisten kanssa. Poikaa pisti neljä kertaa ampiainen eri rasteilla. Yhellä rastilla tuikkas poskeen ja silmäkulmaan. No kyypakkaus naamariin ja homma jatkui. Onneks ne pienet maa ampparit ei tuntunu kauheen myrkyllisiä olevan. Velipoikakin tais saada pistoksia.

Rastit ja rastialueet oli mahtavat. Vaikeustasoa löytyi haastavasta lähes mahdottomaan. Näilä tarkoitan muutamia pystysuoria vinssauksia jotka piti jättää suosiolla väliin ja uskon että niillä ei kukaan käynyt? Muutenkin välillä tuntui että kerrankin varmaan suzukimiehilläkin on ahdasta kun ajettiin mönkkärireittejä.

Kannatti lähteä jälki-ilmoittautumisella mukaan vaikka hilkulla oli ettei jätetty väiin. Modin voitto ja työkaluja täynnä olevan työkaluvaunun voittaminen arvonnassa oli nannaa. Kerrankin kilpailussa ei tehty persnettoa. Hyvä että edes jotain joskus tässä elämässä onnistuu.


Artisti maksaa


Lapsityövoimaa


Tässä kaatu kyljelleen puuta vasten kun aikasemmin yritettiin himppu eri linjasta.


Venyy venyy

Viimeksi muokannut mikjus : 12.07.2009 11:59
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään suunnistus läppäri Rekisteröimätön O/M/V Muut 18 30.05.2009 08:18
Myydään / Vaihdetaan suunnistus lj70 white brothers O/M/V Ajoneuvot 0 07.03.2009 17:38
Suunnistus säännöistä-09 KössiKenguru Tekniikka & Jutustelu 59 17.06.2008 16:33
Suunnistus CUP 2008?? Tapahtumat 24 30.11.2007 11:52
M:Suunnistus CUP kilpuri CorollaHT O/M/V Ajoneuvot 3 10.10.2007 19:49


Sivu luotu: 22:31 (GMT +2).