Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 23.02.2009, 22:06
veijon-esso:n Avatar
veijon-esso veijon-esso ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.08.06
Sijainti: Vantaa
Viestit: 2.520
Perusasetus

Tänään edettiin hieman, osienhankinta puolella lähinnä. Rytarilta tuli asiallisia "pellinpaloja", lähinnä jarrusatulan kiinnikerautojen puute esti taka-akselin kasaamisen aloittamista. Nyt on ne ja vähän muuta. Viikonloppuna pääsee asentamaan.



kiitos vielä rytarille!!

Sitten hieroin kauppaa ruiskukamoista, en ostanu vielä mutta ideana kaasari pois ja ihan perus tbi kamat tilalle. Pitäis loppua kaikki kaasariin liittyvät omituisuudet. Onhan se kätevää laittaa pakkasesta tulille ja D tupaan eikä mitään sammuilua. :-)
Tehoahan tolla ei yhtään saavuteta lisää mutta ne vähät tehot mitä nyt on tulis ulos ehkä vähän fiksummin.

Ja lisäksi hommasin öljynlämpömittarin laatikolle, mielenkiintoista nähä miten lämmöt käyttäytyy ton orkkisjäähyn kanssa. Voi ollla että tarvii laittaa lisäkenno tai sitten ei. Paljonkos ne lootan lämmöt saisi muuten maksimissaan olla?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
blazer 6.2d Tekniikka & Jutustelu 6 27.08.2007 20:24
M/V: Blazer k5 K5 O/M/V Ajoneuvot 1 16.06.2007 20:32
O: BLAZER O/M/V Muut 3 23.01.2005 14:19
M:Blazer 6,2D ari O/M/V Muut 0 16.02.2004 19:26
m blazer k5 O/M/V Muut 0 11.02.2003 16:37


Sivu luotu: 22:06 (GMT +2).