Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Vihavainen
Joo, siis saa olla pleksia tms. ne lasit joiden takana ei istu kukaan...esim kuskin ja repsikanovien laseja tai tuulilasia ei saa vaihtaa.
Johtuu kai siitä että mikäli pleksi tms hajoaa...se ei sirpaloidu niinkuin auton normaalit lasit vaan voi hajota eri tavalla jolloin viiltäviä "sirpeleita".
Normaali autonlasihan menee aivan pieneksi...Huomasin sen tossa omassa lyhennyksessäkin kun meni takalasi rikki sitä irrottaessa 
|
jos oikein olen tulkinnut konttorin puheita niin sivulasit ja tuulilasin saa tehdä polykarbonaatista koska siitä tehdään myös kilpa autojen ovien ja tuuli laseja jotka on akk:n sääntökirjassa hyväksytty ja silti pitäis olla viel katulailliset tääl päin oli yks shopattu farmari kadetti ja kaikki muut paitsi tuulilasi oli polykarbonaattia pleksi on eri ainetta ja se tekee niitä viilto reunoja mistä löysit sen piirretyn hj kuvan tarttis kans tommosta ku suunnittelin 4 ovista lavuria