Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Yleiset > Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta?
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? Kysymyksiä foorumiin tai sen käyttöön liittyen. Nämä viestit toimivat toistaiseksi FAQ:in tyyppisenä tietolähteenä.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 10.02.2009, 19:09
baxxter:n Avatar
baxxter baxxter ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.06.03
Sijainti: PAiMiO, Finland.
Viestit: 4.285
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mikjus Näytä viesti
Jotkut tuntuu ottavan aika helpolla nokkiinsa jostain asioista ja sitten halutaan pyyhkiä historia tältä palstalta sileeks. Ehkä joskus sitten kuitenkin alotetaan uudelleen uudella nimimerkillä jutut taas. Onhan näitä ollu mutta ei siitä sen enempää. Tän palstan pitäs olla offroad henkinen, en ymmärrä miksi se täällä on niin vaikeaa mutta metsässä yleensä kaikki toimii hyvässä hengessä.
Juuri tämän takia sen edit- ja delete-napit vois ottaa pois tavallisilta käyttäjiltä. Vanhan palstan aikaa toimi ihan hyvin pyydettäessä poistaminen, varmaan toimisi vieläkin?

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mikjus Näytä viesti
Mitä tulee esim. projektit osion moderoimiseen tai mihin vaan niin aika pitkälti olen henk.koht. pitänyt sen linjan etten puutu asiaan ilman että joku pyytäisi. Ellei sitten ole kyseessä joku selvä älyttömyys. Itse toivoin että oma projekti topikkini herättäisi keskustelua, palautetta, haukkuja, kehuja, kysymyksiä... Koko juttu kun on olemassa pitkälti siksi että on kiva katsoa vuosien saatossa mitä on tehty ja saada myös palautteen kautta uusia ideoita rojektin parantamiseen. Pitäskö koko topikki sitten siirtääkkin chitchattiin
Mun mielestä nykyinen moderointilinja ei oikein riitä, enkä nyt hauku tai arvostele kenenkään tekemisiä. Kunnollisten sääntöjen puute vaan estää tehokkaan siivoamisen?
Projektitopiccien on kait tarkoituskin herättää keskustelua, mutta sen keskustelun voisi jonkin ajan kuluttua poistaa? Sen jälkeen olisi myöhemmin helpompi seurata mitä vuosien saatossa on tullut tehtyä.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Suunnistus säännöistä-09 KössiKenguru Tekniikka & Jutustelu 59 17.06.2008 16:33
suunnistus säännöistä (ohjaus) KössiKenguru Tekniikka & Jutustelu 45 21.01.2008 13:20
Pari kysymystä säännöistä... Uazmies Tekniikka & Jutustelu 5 02.04.2006 12:02
Kellään tietoo trial säännöistä ? RST Tekniikka & Jutustelu 16 04.12.2005 21:58
Offroad for fun -säännöistä Moparmies Tekniikka & Jutustelu 1 28.08.2005 09:28


Sivu luotu: 10:49 (GMT +2).