Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 19.11.2008, 15:14
Morjenz:n Avatar
Morjenz Morjenz ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 23.11.06
Sijainti: Tuusula, Finland
Viestit: 1.806
Perusasetus

Itellä käytössä kiinalainen ESW (Electronic Super Winch) 12000lbs. Moitittavaa ei oo ollu vaikkei nyt monia kertoja ookkaan vedelty. Hintaansa nähden ajaa ainakin asiansa. Riitt
vän nopea, siitä plussaa ja ei oo ainakaan Hiluxia, Pajeroa ja LJ:tä vedelessä paukut loppuneet... Eli riittää ainakin 1500-1900kg autoihin ihan hyvin. Johtosarjat oli hippasen lyhyet ja radiokauko-ohjain on tyhmä kun painaa sisään nappia kerran niin vinssi kanssa vetää taukoamatta ja stop napilla pysäytetään. Mietinpä vaan, että ei ois kiva jos tulis toimintahäiriö eikä stop nappi jostain syystä toimiskaan. Kerran meinas käydä niin... Normaali johtokauko-ohjain on varmempi ja parempi. Siinä joutuu nappia pitämään pohjassa.
Vaijeri vaikuttaa ainakin kohtuu järeältä, mutta viimeistely on mitä on. Jokaikinen pultti joka on ollut kiiltävä on ruosteessa. Ite oon ollu tyytyväinen.

Edittiä. Rasvat kantsii ainaki tarkistaa, ne on noissa halvoissa aina vähän sellasta mitä nyt on tehtaalla sattunut vähän olemaan. Ite oon laittanu Graffitivaseliinia, tiedä sitten onko hyvää vai ei, itellä ainakin pelittäny.
__________________
Vaik mää en mistään mitään tiedäkkään!
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään warn vinssi puskuri+tabor 9k vinssi Rekisteröimätön O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 11.09.2008 20:51
O: Defenderiin vinssi puskuri ja/tai vinssi Td5 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 19.01.2006 17:12
Vinssi suzukiin!!?? Nyt vinssi kiinni ja kuvia. Zamppa Tekniikka & Jutustelu 30 16.12.2005 23:14
Vinssi LJ 70:een Tekniikka & Jutustelu 8 25.06.2005 16:55
* O : VINSSI Palde O/M/V Muut 10 10.01.2005 20:19


Sivu luotu: 00:39 (GMT +2).