Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #23  
Vanha 11.09.2008, 18:23
LukkoUaz:n Avatar
LukkoUaz LukkoUaz ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 22.08.06
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 101
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja r2ree Näytä viesti
Ite muutin just HJ:n huoltoautoks. Viilapenkki kii takalaitaan ja takapenkin alaosan tilalle työkalulaatikko ja 80-lätkä takaikkunaan. Ilman häsmäkkää, ilman tikkuilua paperit uusiks.
Onhan tuo veronkiertoa, mutta autolla on keretty jo 20 vuotta veroja maksella elikkäs noin 12 000 euroa enempi verrattuna pakettiautoon. Eikös se jo prkl riitä??

Tuosta työkalujen ja huoltohenkilöiden kuljettamisesta taisin itekin joskus purnata ja sitähän tässä jännäänkin, notta tuleeko virkavallan kanssa keskustelua..
Olenpas varautunukkin jo asiaan. Suomessa auton käyttö, omistaminen muuttaminen yms yms on pitkälti semantiikasta kiinni.
Rekisteriotteessa lukee, että ajoneuvo on työkalujen ja huoltohenkilöstön kuljettamiseen. Kyllä. Mutta siinä EI lue VAIN..

Itse katastukset on ollu suht lepposia toimenpiteitä. Jos on palikat kunnossa, niin mikäs sitä on katastellessa.
Kerrankin katsurisetä kiipes Kermitin kyytiin ja sano, että hitto kun on mukava katsastella näit, kun noi uudet autot on niin tylsiä
Multakin Kirkkonummella kysy, että mitä mä oikein meinaan "huoltaa" ja sanoin ,että Uazia!.
Sain Hojon huoltoautoksi. Ps. Joko laitoit norkkelin T: järvestä hinaaja
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
VINSSIEN VETOTESTIN TULOKSIA TML Tekniikka & Jutustelu 79 21.09.2015 09:51
Vinssien vetotehon mittaus ¤ Tuloksia¤ TML Tekniikka & Jutustelu 23 27.02.2007 17:09
Tuloksia ja "tuloksia" Jucca Kuntosali 0 07.03.2006 17:20
kisa tuloksia sos Tapahtumat 4 22.01.2006 21:33


Sivu luotu: 03:30 (GMT +2).