Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 07.02.2008, 19:53
knucklebone:n Avatar
knucklebone knucklebone ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 26.09.07
Sijainti: Hellsinki
Viestit: 475
Perusasetus

Onpas jäykkää prkl. Siis taasko tuplaverotusta? Tarkoittaen sitä, että eikös noista biodieseliin tarvittavista ainesosista ole jo kertaalleen maksettu verot tähän maahan? Enhän minä mistään mitään tiedä tai ymmärrä mutta silti?

Näillä dieselin hinnoilla rupiaa jo oikeesti kiinnostamaan kaikki missä voi säästää. Ilmeisesti voitelu pelaa noilla töhnillä aika kiitettävästi myös?

Jenkkilässähän nuo ovat tehneet vanhoista silakkamersuista hyviä bio-pannuja. Miinuksena ilmeisesti se, että pitää kai jonkunmoinen spesiaali suodatin asentaa, ettei mene letkut tukkoon ajan oloon.
Prkl kun tässä taannoin tuli ohjelma aiheesta, mutta kun sivusilmällä kännykkälaskua kasvattaessa sitä seurasin, ei paljon tyhmään päähän jäänyt.

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 04:48 (GMT +2).