Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 15.06.2004, 10:49
Nalle:n Avatar
Nalle Nalle ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 16.12.03
Sijainti: Sodankylä
Viestit: 1.665
Perusasetus

Ylläs Rules!!


Noniin.. Reissu tuli tehtyä ja paljon koettua / opittua.

Ensinnäkin tahdon kiittää omasta ja autokuntani puolesta erityisesti sen PUNAISEN ryhmän vetäjää, jonka mukana rämmimme ensimmäisen päivän/illan/yön/seuraavan aamun.. 33-HoiJakalla tuli oltua melkoisen useaita metrejä Bertan perässä köyden jatkona. Kiitos Ari, vai oliko se nimi Ari... Muisti pätkii. Tämä kiitos muuten sisältää myös teknisen neuvonnan ja pääasentajana toimimisen. Edelleen kiitokset Mikolle, jolta löytyi myydä sopiva vetonivel kilahtaneen paikalle..

Reissu oli opettavainen näin ensikertalaiselle safarimatkaajalle. Pahoissa paikoissa on itsekin tullut aikoinaan ryvettyä, mutta vasta nyt tiedän mistä on kyse kun puhutaan tosirypemisestä. Ei se vinssi siellä keulassa ihan turha kapine ole.

Sitten kiitokset ja terveiset kaikille muillekin mukana olleille ryhmän väriin ja auton merkkiin katsomatta. Niinkun tuli kirjoitettua, oli tämä ensimmäinen joukkoupotussessio minulle. Loistavaa porukkaa ympärillä koko viikonlopun ajan ja silleen ja ennen kun menee siirappiseksi, niin lopettelen täältä tähän.

Kiitos ja ensvuonna uudestaan.


Eespäin ja vinssillä loput..

__________________
Minulla on huonoja ja hyviä uutisia.. Huonot uutiset on ne, että täällä ei ole mitään muuta syötävää, kuin poronpaskaa.. Hyvät uutiset on ne, että sitä paskaa on paljon.
-Reino Hiltunen, Koe-eläinpuisto
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Hummer rules vireo Käyttäjä Linkit 2 29.05.2006 20:48
Google rules! Santeri Jokes 3 17.05.2005 07:30
Rules from the male side SamppaFIN Jokes 4 20.11.2003 16:14
Jippiin nettiposti rules bono This And That 0 19.06.2002 21:44


Sivu luotu: 12:38 (GMT +2).