Ostin pari viikkoa sitten mainosmiesten uhrina koemielessä uudet polttimot Jojotaan, nimeltään Philips X-treme Power. Luvataan peräti +80% lisää valotehoa normaaliin nähden.
Ja oikeesti, ei huonot. Ennen oli GE jotkut +60% polttimot, ja kun toiseen umpioon laittoi tuon ekstriim-polttimon, niin oli se silminnähden kirkkaampi tätä +60% versiota. Näyttää lähes valkoiselta, yleensähän väri on jonkin verran kellertävä viimeistään verrattuna xenoniin. Huomas myös tienpäällä. Ostin vaimon Carinaan samanlaiset ja sama juttu siinä, huomas vielä selvemmin eron verrattuna vakioihin.
http://www.xp-lamp.com/product-presentation.php?lc=fi
Täältä ostin halvimmalla:
http://www.varaosamarkkinointi.fi/products.php?p=c094d6 Sattui myyjä asustelemaan vielä samalla kylällä niin ei tarvinnut hakea kaukaa. Ovh. taitaa olla 35 €/pari noille H4:sille.
_______________________________________________
Toyota 4Runner 3.0TD, SDORI spacerit, BFG AT 33x10.50R15