Tässä loppukesästä hankin -88 Corveten, ja nyt talven aikana pitäisi hommata pakoputkeen molemmat takapötöt. Eli minkä merkkisiä muilla on? Onko hinnoissa paljon eroa? Ny tarvisin tiedon, että minkä merkkine olis suht edullinen ja mistä semmoset sais.
Ja sitten se paljon puhuttu "service engine soon" valo syttyi, kun ajoin pidemmän matkan tasaista 130 km/h. Sammutin ja vähän ajan päästä käynnistin niin valo ei enää syttynyt. Huoltoon ajattelin auton parin viikon sisällä viedä, joten valosta ei taida kannattaa murehtia? (kun ei enää reilun sadan kilometrin kotimatkan aikanakaan syttynyt).
Niin ja vielä jos joku viitsisi listata asiat mitkä kannattais itse/huollossa tsekata jos ei ihan täydellistä (edellisen omistajan) huoltohistoriaa löydy? (oli jossain tällä palstalla, mutta en sitä tähän hätään löytänyt). Kiitoksia etukäteen!