Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #13  
Vanha 06.04.2005, 09:22
LaaLaa:n Avatar
LaaLaa LaaLaa on kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 6.275
Perusasetus

Lainaus:
quote:
juu kumit ovat rungossa kiinni. mielellään kyllä voisi uusia kaikki kumit jos vaan löytyy sopivat. ainakin oikea etu on aika huonossa kunnossa. en usko ne kumit hurjan kalliita voi olla.
pitää vain katsoa että saa samalla kiinnitys tavalla. jos muistan oikein niin kun se kumi on kartiomainen niin siihen tulee semmonen "rengas" siihen päälle joka lukitsee kumin paikoilleen. jos nyt tuosta saa mitään selvää.
Rassi myy Lahden Traktorivarusteessa ihan ok kartiopuskimia, just sopivia. kiinnitys on pohjassa olevalla M10 pultilla. Joutuu toki ehkä hieman soveltamaan mutta kun kiinnityksen tekee johonkin putkeen tms. niin pystyy kumin korkeutta säätämään helposti putken pituudella.

"I feel sorry for people who don't drink. When they wake up in the morning, that's as good as they're going to feel all day "<img src=/smiley/beer.gif border=0 align=middle>
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Vitaran joustoista kuvituksia? -teemu Tekniikka & Jutustelu 13 28.05.2006 21:21
LJ:n joustoista TML Tekniikka & Jutustelu 10 28.05.2006 18:20


Sivu luotu: 20:03 (GMT +2).