Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #33  
Vanha 03.11.2020, 11:28
revu:n Avatar
revu revu ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 29.06.07
Sijainti: kuopio, Finland.
Viestit: 1.278
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja RAF Näytä viesti
Kuopion ua:n sprinttiradan ja meluvallien välialueisiin on mahdollista raivata lyhyitä ajojaksoja jotka menevät rata-alueen ympäristölupaan, alueelle on merkattu kolme paikkaa jotka yhden rata-ajajan metsuriporukka lupasi raivata ja sitten alueen risusavotta, on nimittäin aika sakeaa vesakkoa.
Käsittääkseni tuo ympäristölupa vaaditaan jos pidetään esim kisoja jne. Hepomäen alueelle ei ole vaadittu ympäristölupaa koska siellä ei ole tarkoituskaan pitää kisoja vaan safaroida jne. Itse olen haaveillut sen Heinjoen alueen suhteen jos olisi mahdollista saada se alue siitä rata alueilta pohjoiseen päin sinne lammen rantaan safarointi käyttöön. Pitäisi jutella Ua:n kanssa lisää tästä mahdollisuudesta. Se on ainakin jossain vanhoissa kartoissa jotka saatiin Hepomäen aluetta hakiessa merkattu muistaakseni samaksi tontiksi missä nuo radat on. Jos nyt ei samaa tonttia satu olemaan niin ainakin kaupungin maita ovat.

Sienne lammen rantaan voisi pistää laavun pystyyn. Hepomäen laavun pressu on minulla tallessa ja odottaa uutta sijoitus kohdetta.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Onko Kuopiossa tai lähellä 3m peltikanttaria? VonLeka Chit-Chat 4 04.03.2008 21:15
Kuopiossa harvinainen HJ-60-Pickup O/M/V Ajoneuvot 0 29.05.2006 05:54
Kuopiossa "evullinen" Läjä..... Hujane O/M/V Ajoneuvot 7 19.05.2006 19:29
Onko kuopiossa laina kumia? Chit-Chat 0 15.04.2005 13:24
Kuopiossa? Kartsa Tekniikka & Jutustelu 24 28.11.2004 17:25


Sivu luotu: 13:05 (GMT +2).