Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 29.02.2020, 18:20
sisua45:n Avatar
sisua45 sisua45 ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 03.03.06
Sijainti: Treen kupeesta
Viestit: 8.358
Perusasetus

Tämä ei liity millään tavalla offroadiin, eikä edes ajoneuvoihin... Mutta kyllä tässäkin kipinät lensivät, joten kai se tänne sopii?



YouTubessa olen katsonut Serbialaisen kokin tekemiä ruokia. Hän käyttää aina tälläistä isoa veistä. Heillä myös myyvät näitä veitsiä. Ilmeisen hyviä veitsiä, koska niistä on useampia kopioita liikkeellä.

Ja siitä se ajatus sitten lähti...



Vanha kovapala sirkkelin terä ulos, ja rälläkällä palasiksi. Tässä olivat kovapalat lohkeilleet, eikä sille ole enää sirkkeliäkään missä sitä käyttää.



Terää teroitettu, kuusipuun palasista hahmoteltu kahvaa, palaset ruuveilla kiinni.



Tuollaiseksi jäi. Hieman kahvaa sain muotoiltua. Ruuvien tilalle tulee messinki niitit. Terä täytynee karkaista ja päästää, mutta sitä ennen ajattelin kokeilla kuinka se pelaa tuollaisenaan. Kyllä se jollain tavalta kovalta tuntui, kun sitä porasin ja hioin.

Almazanin ruokavideoita. Varoitus, älä katso nälkäisenä https://www.youtube.com/channel/UCVV...QfPA2YQ/videos
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
parturissa tapahtuu SAMROCK Chit-Chat 9 10.09.2007 18:10
kärkölässä tapahtuu.. toyota4x4 Chit-Chat 15 15.04.2007 11:11
Kilvetön mopo tallissa? Oonko rikollinen? kokkolanpoika Chit-Chat 14 12.12.2006 20:42
NHL:ssä tapahtuu.. SamppaFIN Jääkiekko 3 05.05.2004 14:56
NHL:ssä tapahtuu SamppaFIN Jääkiekko 4 12.05.2003 12:27


Sivu luotu: 11:12 (GMT +2).