Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #4  
Vanha 29.03.2005, 18:20
LaaLaa:n Avatar
LaaLaa LaaLaa ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 6.247
Perusasetus

tekee sillä mitään, sillä pääsee ihan ok rastien lähelle, siinä näkyy ojat ja korkeuserot jotka saattaavat vaikeuttaa rasteille pääsyä ja siinä pystyy syöttämään kaikki rastit muistiin helposti. Sitten kun on rastien lähellä (50m säteellä) niin melkein aina joutuu katsomaan jäljistä missä rasti on jos jälkiä ei oo niin jalkautumaan ja hakemaan rastin "manuaalisesti".

Kyllä tuo map source on ihan ok ohjelma. Oziin jos hankkii jotain 1:20000 karttoja niin niissä näkyy jo ihan jolakisin mentävätkin polut, isommat kivet, rakennusten muodot jne jne ja siten se on huomattavasti tarkempi mutta tarvii nimenomaan nuo kartat kalibroituina.

"I feel sorry for people who don't drink. When they wake up in the morning, that's as good as they're going to feel all day "<img src=/smiley/beer.gif border=0 align=middle>
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
MapSource peltsssi Tekniikka & Jutustelu 17 01.01.2010 17:27
Garmin mapsource? sippis Tekniikka & Jutustelu 41 05.02.2008 22:31
O: Mapsource/Eksytykseen sopiva karttapaketti A-P O/M/V Muut 0 22.01.2007 09:17
compaq lte 5380+garmin e-trex+ garmin mapsource sippis Tekniikka & Jutustelu 9 24.01.2005 09:41


Sivu luotu: 09:37 (GMT +2).