Lainaus:
	
	
		
			
				
					Alkuperäinen kirjoittaja  savustin
					 
				 
				Kyllä minäkin 70 luvulla rokotin pahvia ihan tarpeeksi ja sen jälkeen siirryin ruutiporiin.Lakiin on tullut tutustuttua paljonkin pakosta kun noita pikaporia on kaappitäynnä. 
			
		 | 
	
	
 Aika moni on kokenut saman siirtymäriitin, ilma-aseet, ruutiporat, siviilirynkyt ja mitä kaikkea näitä nyt on itselläkin kaapissa ollut, vaikka tölkki nauttii nyt ajatuksesta että poliisi vei tuon mulkun aseet, niin kaikki on myyty ihan omasta tahdosta ja kaikista sain kohtuullisen määrän rahaa, vaikka muutamaa pyssyä jäin kaipaamaan S&W 5906 ja Type 56 niin olen kuitenkin pystynyt jatkamaan elämää ilman PTSD oireita.
Jos joku haluaa ampua ruutiporilla se on fine, kuula-aseet, ritsat, puhallusputket ja jopa Toyotalla ajaminen jos siitä tykkää ja se laittaa jöpöttämään, ei haitaa minä kannusta ja sanon että hyvä Jorma 
Mutta valitettavasti kaikki ei ota asioita näin, toisille joku ilmakivääri tuottaa niin paljon tuskaa ja pahaa oloa että sitten oksennetaan foorumeilla vatsan sisältö siihen näytölle, mutta sekin on fine.. sanon että hyvä Jorma, anna palaa.