Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #27  
Vanha 17.03.2017, 06:30
Bj Andy:n Avatar
Bj Andy Bj Andy ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 14.09.08
Sijainti: Lemi,land of red potatoes
Viestit: 6.255
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Luoppis Näytä viesti
Huvittavaa kun lehdistössä kirjoitellaan, että hollantilaiset hylkäsivät oikeistopopulismin. Jos katsoo lukuja, niin Wildersin puolue kuuluu vaalivoittajiin, kun taas esimerkiksi Hollannin vastine SDP:lle menetti 39 parlamenttipaikastaan 30! Ei hyvin mennyt pääministerin puolueellakaan, menettivät nekin pari paikkaa. Ja onhan tuo Wilders tällä vuosikymmenellä kaatanut yhden hallituksenkin Hollannista. Media vain yksinkertaisesti ratsastaa ihan liikaa termeillä äärioikeisto ja oikeistopopulismi, ettei vaan tartteis yhtään myöntää, että oman kansan edun ajatteleminenkin olisi enemmän, kuin sallittua ja sille alkaa olemaan tilausta.
Lehdistö tekee sen mihin heillä on mahdollisuus. Kertoo asiat haluamallaan tavalla. Sitä kutsutaan sananvapaudeksi.

Mitä taas sananvapauteen tulee niin näennäisesti se on ollut olemassa vaikka hurukauan mutta vasta netin ja ragebookin aikakaudella siitä on tullut totta. Niin hyvässä kuin pahassa.

Edelleenkin minä kysyn teiltä. Mitä hyvää ns. kansallismieliset puolueet on saaneet missään ja kenellekkään aikaiseksi ikinä? Siis konkreettista.

Oman näkemykseni mukaan lähes ainoisiin hyviin puoliin kuuluu onnistuessaan hyvä poliittinen painostus silloin kun ns.perinteisiltä puolueilta uhkaa mopo karata käsistä. Mutta MinisteriMersun pehmeällä penkillä on Soininkin pukamat saanu olla siinämäärin rauhassa että sekin hyöty on menetetty. Mitä uusi puheenjohtaja sitten saakaan aikaiseksi jää nähtäväksi.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA
V..tut se mitään heikkoa ole...
Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry.
Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine.

Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa.

Jyrsitään Kantoja.
Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt.
0500-752101/Antsa


Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä

Antsan Tuubi
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Elämä voittaa! Cental73 Chit-Chat 2 28.04.2005 07:10
Olis pitäny koputtaa puuta... jv Tekniikka & Jutustelu 8 05.08.2004 16:45
Kumpi voittaa pronssipelin? Laskos Jalkapallo 0 26.06.2002 16:36
Kumpi voittaa finaalin? Laskos Jalkapallo 0 26.06.2002 16:31
Microsoft Voittaa! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 18.12.2001 15:34


Sivu luotu: 07:47 (GMT +2).