![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#24
|
||||
|
||||
![]()
Nostellaas tätä aihetta...nyt kun konttorin saa vapaasti valita, niin missään en ole nähnyt että konttori pitää olla lähin mahdollinen.
Autonhan saa ajaa katsastukseen kun on varannut ajan ilman että se on otettu liikennekäyttöön, kuin myös jos leima(kin) on mennyt vaikka pitkäksi. Eli jos ostaa esim. auton jostain 100km päästä paikkakunnalta missä konttoria ei ole kovin lähellä, voinee varata ajan "kotikonttorille", jos ajaa suoraan katsastukseen hankintareissulta. Käsittääkseni tälle ei ole estettä tai missään määritelty vähimmäismatkaa konttorille.
__________________
---------------------------------------- If it works, tear it apart and find out why! https://roverfriends.fi/palsta/ ![]() 3 Amigos-never travel alone |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Liikennekäytöstä poistetun ajokin osto... | Kelju.K | Chit-Chat | 8 | 16.12.2008 18:26 |
Myydään Pitkä Patrol 2.8 Dsl, Seisonnassa, K-Uusimaa. | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 12 | 01.10.2008 13:02 |
PV:n käytöstä poistetun materiaalin huutokauppa | Moparmies | Tapahtumat | 35 | 07.10.2005 11:08 |
Uusi akku tyhjeni seisonnassa | Vuosimallit 1984-1996 | 4 | 03.03.2003 14:09 |