Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #30  
Vanha 22.02.2016, 21:37
Jjurva Jjurva ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 07.11.07
Sijainti: Oulu
Viestit: 383
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja TOIHZJ Näytä viesti
Hieno on kärry ja kuormaaja.
Seuraavaksi satanen mäntäpumppupaketti nokalle niin nousee kuormaimen käyttö ja liikkeet eri asteelle.
On nokkapumppu jo. Aika pieni tosin, 1300 kierroksia koneessa kuormatessa. Liikkeet on kahvoista säädetty rauhallisiksi niin oppii noihin kahavoihin, vähempi rytkyttää näin harjotteluvaiheesa.

Kertojaventtiili on kai virallisesti 6/2 venttiili, eli yhdellä kakstoimisella karalla voi käyttää kahta kakstoimista laitetta, eriaikaisesti tosin. Täsä noita 6/2 venttiiliä on kaksi sarjassa niin yhdellä traktorin karalla/lohkolla voin käyttää aisaohjausta, tukijalkoja ja liikuttaa vetorullia.
Vastaa lainaten
 

Luokat
mersu


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 19:09 (GMT +2).