Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 27.05.2014, 21:08
Huuto-Olli:n Avatar
Huuto-Olli Huuto-Olli ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 26.02.13
Sijainti: Savitaipale, Suomi
Viestit: 46
Perusasetus

Volkkarinsukuiset ja asiansa "osaava" varaosakauppa. Ai elämä, kun paremman puoliskon farkkuoctavian takapyöränlaakeri päästää viimeisiä rahinoita - ja totta kai asiakäy ilmi, kun piiiiitkästä aikaa itte käyn sillä lenkillä - niin se on pitäny keksiä vetää kiinni xzn-kantaisella pultilla. Onneksi osasin tämän arvata, kiitos Googlen ja pyysin eukkoa ostamaan samasta putkasta varaosamyyjän avustuksella käypäsen hylsyn siihen ja 14 millisen satularautaan. Olin vielä itse puhelimen päässä ko. myyjän kanssa ostotapahtuman aikana. Eikö mitä, tämä hyväkäs myi kokoa liian pienen... Ja laatikko oli känyt auki ja jopa avainta sovitettu.

Se vielä meni volkkarien piikkiin, kun samasta putkasta myivät väärät jarrulaikat samaan kinneriin tuossa talvella - vag:n tuotteissa yleensä pitää olla vanha osa mallina mukana.

Olis nyt edes s*tana sanonu, ettei oo hyllyssä sopivaa, olis ehtiny käydä täällä metässä paikalliselta kysymässä/usuttamassa rouva toiseen kauppaan Mikkelissä. Huomenna sit otetaan illasta hiki oikein urakalla että päästään reissuun... Taidan vaihtaa purkaa, vaikkei mahda palvelu parantua.
__________________
Koska bensaa saa vielä.
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
mikä ihmetyttää,, eli lähes vituttaa mäksä Chit-Chat 1390 15.01.2022 19:25
Kiinnostaako suunnistus vuonna 2014 sampolaattori Tekniikka & Jutustelu 50 11.02.2014 13:39
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 Ewerglade Chit-Chat 1816 01.01.2014 17:16
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! Rompe1 Chit-Chat 1140 03.01.2013 18:50
kerro mikä vituttaa tjl Chit-Chat 4977 12.04.2012 08:28


Sivu luotu: 22:25 (GMT +2).