Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 29.10.2013, 22:12
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Smile

Ei tuohon remonttiin liittyneeseen käyntiin lupaa tarvinnut


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Heguli Näytä viesti
Vuokraisäntä ei saa ilman ennakkoilmoitusta tulla sinne asuntoon. Kotirauha suojaa sinua, vaikka et asuntoa omistakaan. Ja vaikka ilmoittaisikin ennakolta niin pitää olla hyvä syy, että saa asuntoon tulla.
Taisi tässä nimenomaisessa tapauksessa liittyä käynnissäolevaan keittiöremonttiin joten ei siihen erillistä lupaa ole tarvittu. Muuten juurikin noin kuin yllä ja vaikka ilmoittaisikin ennakkoon niin kyllä sen käynnin on sovittava asukkaallekin ennenkuin asuntoon "rynnistetään"

Kun tuolla jo joku on asukasta irtisanomassa niin kyllä prosessiin helpostikin menee puoli vuotta että häädön saa toteutettua mikäli asukas ei halua vapaaehtoisesti lähteä
Irtisanominen on sopimuksesta riippuen (merkitty vuokrasoppariin) vuokranantajan puolelta 2 kuukautta tai pidempi ja vuokralaisella kuukausi!
Muistakin määräajoista voidaan tietty vuokrasopimuksessa sopia.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Vuokra ongelmia Nerd-O Chit-Chat 62 26.04.2014 03:41
Autotalli vuokra hintoja ? sako Tekniikka & Jutustelu 9 27.02.2010 09:06
Ostetaan VUOKRA-asunto Bänkster O/M/V Muut 0 27.01.2009 14:11
GPS tietäjää Holle Chit-Chat 5 08.09.2008 12:02
Vuokra-/kimppa-/tms. tallia? Sag O/M/V Muut 0 11.08.2005 19:07


Sivu luotu: 08:07 (GMT +2).