Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 13.10.2004, 21:00
Kentsu Kentsu ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 09.02.03
Sijainti: Pornainen, Finland.
Viestit: 713
Perusasetus

Maasturite Sugisöit 2004 29-30.10


Tässä linkki veljeskansan syyskisaan: http://www.4x4offroad.ee/sugis2004/

Varmaan joku ratakilpailu? Täytyy lähteä Daihatsulla kokeilemaan....

Joo leikki sikseen daihatsulla on kyllä tarkoitus lähtee mutta TR1 eli mopo luokkaan. Luokkia on kolme joten kaikki löytää kyllä sopivan jos uskaltaa lähtee matkaan. Paikka on Iisakussa 2.5h ajomatka Tallinnasta.
Kaikki suunnistus Ässät mukaan, rastit on varmasti siellä minne GPS näyttää ja haastetta riittää.


-Pakko päästä ajamaan vormulaoffia-

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 16.10.2004, 07:39
ASuur ASuur ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 04.03.04
Sijainti: Estonia.
Viestit: 219
Perusasetus

Avattu on viela "Turism" ja "Reid" luokka.Turisti luokassa ajetaan tavalisilla katumaastureilla TR1 ratoja.Reid luokassa ajetaan kilpaautoilla 2-3 auton tiimeissa TR2 ja TR3 ratoja.Osallistuminen on niissa luokissa paljon halvempi.

Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 16.10.2004, 08:44
KooPee:n Avatar
KooPee KooPee ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 06.11.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 2.663
Perusasetus

Suosittelen lämpimästi kaikille jotka harkitsevat tulevaisuudessa ajavansa suunnistuskisoja, radat on opettavaisia. Rastit on varmasti oikealla paikalla, reitit on mielenkiintosia ja järjestäjät on ammattitaitoisia plus aina joku järjestäjä osaa suomea, ensikertalaisiakin opastetaan kun osaa kysyä. Kokemuksena on varmasti palkitseva. (ja aina se Eesti kotiolot voittaa)




Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 16.10.2004, 23:06
BAe146 BAe146 ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 20.08.03
Viestit: 566
Perusasetus

..kele ku ei uskalla itään lähteä!Ku ei uskalla oikein mihinkään mennä<img src=icon_smile_shy.gif border=0 align=middle>
T:Jukka
RR92

Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 17.10.2004, 10:42
Kentsu Kentsu ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 09.02.03
Sijainti: Pornainen, Finland.
Viestit: 713
Perusasetus

Itään? Eesti suomesta katsottuna etelään, kilpailupaikka on kyllä Tallinnasta itään päin mutta ei se nyt sentään missään venäjällä ole. Jos joku ei uskalla lähtee sen takia että hieno kallis maasturi varastetaan niin ei oo pelkoo, Eestiläisten offroad harrastajien autot on yleensä tehty uudemmista autoista kuin meikäläisten vastaavat ja ovat yleensä paremmin varustettuja eikä niitäkään mun tietojen mukaan ole varastettu yhtään sen enempää kuin suomessakaan.

-Pakko päästä ajamaan vormulaoffia-
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 17.10.2004, 10:46
ASuur ASuur ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 04.03.04
Sijainti: Estonia.
Viestit: 219
Perusasetus

Eihän tässä tapauksessa tarvitsekaan lähteä itään!
Täytyy suorita tähän vuodenaikan sopiva etelänmatka vaan.

Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 17.10.2004, 10:59
Jörmelö Jörmelö ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 02.02.03
Sijainti: Siuntio, Finland.
Viestit: 462
Perusasetus

Pikkasen aikasemmin pitäis tietää, kun ei oo mikään hätänen lähtijä. Onko noista kisoista mitään listaa yleensä missään siellä "ojan" toisenpuolen sivuilla? Ens vuotta ajatellen..Onko siittä ent blody hevin"pohjaton" kisasta tullut kuvia vielä minnekkään?



Avopikuppi projekti oisi RoK!<img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>
Vastaa lainaten
  #8  
Vanha 17.10.2004, 16:20
ASuur ASuur ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 04.03.04
Sijainti: Estonia.
Viestit: 219
Perusasetus

http://www.4x4club.spb.ru/images/Bezdna/index.htm

Vastaa lainaten
  #9  
Vanha 17.10.2004, 21:33
Kentsu Kentsu ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 09.02.03
Sijainti: Pornainen, Finland.
Viestit: 713
Perusasetus

Soittelin äsken Eestiin kilpailun järjestäjälle ja kyselin "Turism" jutusta tarkemmin. Luokka on tarkoitettu ensimmäistä kertaa suunnistus kisaan lähtijöille ja siihen voi osallistua aivan vakio maasturilla ja ymmärsin ettei tarkkoja rakentelu sääntöjä ole jos haluaa lähteä opettelemaan suunnistusta rakennetulla pelillä. Reitti kulkee standardin ja specialin pahimpien paikkojen läheltä joten pääsee katsomaan millasia rasteja isot pojat hakee, kilpailu aika 22tuntia+2tuntia eli kahden viimeisen aikana saa viellä tulla maaliin mutta siitä tulee virhepisteitä. Kilpailu alkaa perjantai iltapäivällä klo 15:00 joten suomesta pitäis ehtiä aamun ensimmäisellä laivalla jos nopeet kulkee niin jää aikaa vaikka pienelle eksyilylle( tai siis eihän suunnistajat eksy). Paikan päältä löytyy edullista majoitustilaa jos ei jaksa ajaa koko yötä.


-Pakko päästä ajamaan vormulaoffia-
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Suur Maasturite Suvesöit 2006 kuvia (12 kpl) myllis Tapahtumat 7 11.07.2006 13:14
Kausi 2004 MäIte Formula 1 25 16.08.2004 13:42
MM-2004 Jucca Jääkiekko 8 26.04.2004 09:09
Terassikausi 2004 ElämänPeluri Outdoor hobbies 10 16.04.2004 14:40


Sivu luotu: 10:22 (GMT +2).