![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
hj:n nelivedon alipaine letkut/putkethj61 vm87 sähköllä kytkettävä nelikko miksi solenoideilta (nelikon ytkentä) lähtee jarruputken kokoiset putket seuraavaksi kumiletkua ja taas sitä jarruputkea ja sitten sellasta kumiletkua jonka ulko halk n13-15mm??? voiko solenoideilta asti vetää yhtenäisen kumiletkun? Note! This message was posted anonymously!
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
varmaankin voi, voi vaan olla että punpun teho on hilkulla, mikäli letkut antaa periksi hieman. Se alipainesäiliö on tilavuudeltaan kuitenkin aikapieni. Mutta miksei kun hankkii tarpeeksi jytäkkää letkua.
" TOYOTA ja laskuun voit luottaa" SLCK #73 |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Itselläni on ylös asti yhtä paksua letkua kun ne pätkät siellä alapäässä ja ne on muutettu pieneksi aivan siinä solenoidin vieressä ja toimii.On vielä 60:sessä jossa ei ole edes alipainesäiliötä sille systeemille.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HJ61 Ohjaustehostimen letkut/putket? | mikkohen | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 12.02.2008 10:34 |
| Rangen putket ja letkut | makkepuu | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 07.01.2008 14:47 |
| hj jarrutehostimen alipaine? | Jani E | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 19.10.2007 18:07 |
| M: Chevy Hei alipaine V8/ vaihto TBI | SuurSyömäri | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 09.01.2006 12:12 |
| O:volvon 303,304,306 lukon alipaine kalvo. | O/M/V Muut | 4 | 01.04.2005 23:14 | |