![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() sakkoja sakkoja.. |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Huoletta voi poliisin virat lakkauttaa kun meillä on lainkäytön ammattilaisina pysäköinninvalvojia, vartioita, yms, jopa katsastusasemilta löytyy näitä ihmelapsia jotka tietävät omistajaa paremmin mihin autoa käytetään
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Onko edellisellä negatiivisia kokemuksia vartijoista?
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Calmari taitaa olla Metrohäirikkö
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Eipä täällä jumalan selän takana paljo mitään etellä mainituista näy, omassa metässäkin makaa varastettu auto jo kohta vuoden ja pari kertaa poliisillekin ilmoitettu mut eipä tunnu paljon kiinnostavan etes niitä :-) verolaput kyl löytää perille ihan hyvin, ei miul itseasias vartioita vastaan mitää oo, melkone koiran virka ku jotai pitäs tehä mut valtuuet on mitä o.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Valtuudethan on ihan riittävät, jokamiehen oikeudet ja vähäsen päälle.
![]()
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Tänne kurikkaan pitäisi saada parkkipirkkoja. Hommia olisi paljon. Usein kaupan pihassa invapaikalla on parkissa iso mersu jossa ei ole tuulilasilla lappua joka oikeuttaisi parkkeeraamaan romun kyseiselle paikalle.
![]() Voiko tavallinen ihminen ottaa kuvia väärin pysäköidyistä autoista ja lähettää niitä jonnekin? ![]()
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Paljonko sakkoja liian isoista renkaista? | p3ku | Chit-Chat | 1 | 20.01.2006 16:52 |
Sakkoja isoista renkaista? | SamiN | Tekniikka & Jutustelu | 11 | 20.09.2005 17:40 |