![]() |
![]() |
|
O/M/V Muut Kaikki edellisiin alueisiin sopimattomat osto-/myynti-/vaihtoilmoitukset tänne osastolle. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() SulkunauhaaOstettu Moi,otetaan vastaan tai ehkä jopa ostetaan sulkunauhaa 5-20 kilometriä, pienemmätkin erät kelpavat. Jos jollakulla kontakteja mistä tätä saa järkättyä niin saa auttaa, eka käyttö on tulevassa Raajärven officrossikisassa 28.8. -Paavo / 050-511 9240 Ostettu Viimeksi muokannut Paavo : 27.05.2011 08:37 Perustelu: Siis sulkunauhaa eikä lippusiimaa... |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Paikallisesta sähköyhtiöstä kantsii kysyä kaapelinauhaa, on aikas edullista tohon tarkotukseen...
__________________
Kolmas elämä menossa, ja vauhti vaan kiihtyy ![]() " Si vis pacem, para bellum..." Rahalla saa, ja maasturilla pääsee... ![]() Kaikki mikä tulee idästä, otetaan vastaan tasajyvän kanssa...!!! Mitäs tähän sanois Honda-mies??? Mulla on Mese, ja se viihtyy talven tallissa ![]() Jokivarren VPK www.facebook.com/junnupaloautot |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Eiköhän tuota saada ainakin jokunen km täältä. Jos tuosta omalta työpaikalta saisi sen verran sponsori hommina sitä sähkökaapeli nauhaa..
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Riippuu vähän nauhasta mutta ainakin puhelinlaitoksen maakaapelinvaroitusnauha on vähän liian tuhtia tavaraa mun makuun. Saa jo vähän tehdä töitä että katkeaa, eikä ole kovin miellyttävää levittää eikä kerätä.
Ja nauhalle vois olla täälläpäinkin käyttöä joskus tässä että jos sitä jostain irtoaa niin ota talteen reilummasti.
__________________
www.OFFROADOULU.com |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Kannattaa kysyä jostakin teollisesti tekstiilejä valmistavasta firmasta poistoon meneviä kangasrullia. Niistä kun sahaa (heillä on saha) kiekkoja, niin saa halutun levyistä nauhaa. Kangas kestää tuulessa pidemmillä kiinnitysväleillä paremmin kuin muovinauhat. Talvieksytyksesä vaihtui muovinauha kangasnauhaan jossakin välissä ja kyllä kangasnauha kesti paremmin ja solmut pysyi varmemmin. En muista mistä Käyttäjä niitä hommasi, mutta hyviä olivat.
Se kaapelinauha katkeaa ilman työkaluja selvästi helpommin, kun lykkää ensin peukalon keskeltä nauhan läpi ja vetää sitten vasta nauhan poikki. Jos sitä kiskoo puhkaisematta, saa kiskoa aika kovaa. Kaapelinauha ei ole mitään ihan hullunhalpaa, jos ostamaan joutuu, joten kannattane kysellä isommista sähköyhtiöistä. Jos on niin iso yhtiö, että on omat mainokset nauhassa, saa sitä helpommin sponsorikäyttöön. Myös isommilla pankeilla on omia mainosnauhojaan.
__________________
Jukka |
#6
|
||||
|
||||
![]()
noita kaapelinauhoja on kahta eri laista, on juurikin tuota tuhtia tavaraa ja sitten on sitä ei niin tuhtia joka jo alkaa olemaan ihan ok hintaista ja 500m rullissa kun tuo tuhti taitaa olla vain 200m ja on rulla kalliimpi kuin tuo 500m...
|