![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() läjän sulake paukkuu?Onkohan jollain muullakin tullut tälläinen ongelma että mittari valojen sulake paukahti ja paukahtaa heti kun uuden asentaa ja laittaa valot päälle ![]() ![]() ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]() ![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
ei auttanut tunig mittarin irroitus ja paskoja ovat pikkuruiset susukit näkeehän jo vetari koostakin
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
No jääkö parkit vielä palamaan?
Eli villi arvaus olisi perävaunupistorasia tms. Tai joku läpivienti. Takavalojen pohjat? Perävaunusähkökaapeli sulanut pakoputkeen? |
#5
|
|||
|
|||
![]()
parkit jää palamaa ainoa mitkä ei tomi on mittari valot ja koukkua tai johtoja perä kärryl ei ole
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Lämppärin säätimien valaistus kattomatta?
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Zysterin Cojootista aikoinaan sama juttu... Päivä meni jotta löysin tupakansytyttimen taustavalon polttimon langan SULANEEN lampun sisältä KANNASTA yhteen (siis se 1,2w satiainen).
![]() ![]() ![]() Polttimo edelleen tallessa, muistutuksena miten sähköhommat voi joskus OLLA VÄHÄN V::::MAISIA P:::A HOMMIA!!! ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() TOIVOTTAVASTI selviit helpommalla! P.S. Aloita valon himmentimestä jos sellanen on asennettu autoon... ![]()
__________________
--------------------------------------------- # # # Jos se ei satu, silloin se maksaa... # # # --------------------------------------------- |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Paukkuu ja rutisee | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 08.01.2009 15:30 |
paukkuu ja lujaa!! | trail76 | Tekniikka & Jutustelu | 11 | 05.01.2009 19:28 |
HJ paukkuu vieläkin !!! | cremel | Tekniikka & Jutustelu | 22 | 21.01.2007 19:03 |
LJ A.C sulake palaa | Micco | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 15.11.2006 19:47 |
HJ:n pyyhkijöiden sulake | pyyvama | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 17.09.2004 09:03 |