![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Painonappi avautuva?Taas yllättävän vaikeaa löytää painonappi jossa liitinkosketus avautuu painettaessa. Tulee sammutusnapiksi dieseliin(katkaisee pumpun sähkön).
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Olisiko sellainen "hätä-SEIS"-tatti sopiva? Sellaisia on, jossa on sekä NO että NC kärjet, eli on sekä sulkeutuva että avautuva kontakti.
__________________
Jukka |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Bluevanin linkin nappi vaikuttaa sopivalta. Koko ok ja palautuu jousikuormalla, niin ei tarvi murehtia mihin asentoon se jäi. Tilaan tuolta jos lähempää ei löydy.
Hätäseis on suurehko ja taitaa jäädä "pohjaan". |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Tuohon hätä seis luokkaan kuuluvia nappeja on jos jonkinlaisia ja niihin saa tosiaan vaihdeltua noita pohjia mielen mukaan. Jonkun verran töissä tulee noita käytettyä kun erinäisiä laitteita rakentelee.
http://www.tme.eu/fi/pages/New_Produ...-yhtiolta.html http://www.sahkokaluste.fi/category/...methata-seisym
__________________
Harbor Cruisers Viimeksi muokannut Micco : 10.11.2015 20:52 |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Vanhan mallin ovikatkaisijat yleensä toimii noin.
__________________
Käyttöauto GMC Jimmy 6,2d '82 Maastoauto Unimog U1000 '78 |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Vaihtava rele kestää varmasti pumpun virratkin läpi juosta ja toimii napilla kuin napilla
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |