![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() lavettikyytino kysästäänpä ny täältäkin. pitäisi seinäjoelta saada 20 tonninen telakone tulemaan tänne turun viereen. kosken autokeskus ja pari muuta kuljetusfirmaa jo soiteltu läpi. mut koitetaan ny viel löytyiskö jostain halvemmalla ![]() oiskos täällä ketään joka tietäis et kuka ajaisi sopuhintaan?
__________________
kyllä hojo kuljettaa |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Koneselkä Kärsämäeltä vois pian kuskata myös, jos on kalustoo hakeen satamasta. Eli; http://www.koneselka.fi/kuljetukset.php ... Tai tarkemmin tuo Erikoiskuljetus Kyllönen, ja omistajana kyllä sama ku tuon konekaupankin.
|
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
Mouho Motorsport |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Laitoin yyveenä.
__________________
kyllä hojo kuljettaa |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Kokemuksesta uskallan epäillä että kova tarve on ajoille jos joku ajaa alle kosken autokeskuksen hintojen...
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Jos vaan sattuu osumaan linjalle ja kuljetuksella ei ole kovin kiire niin kosken autokeskuksen kaverit kyllä vie mennessään ja tuo tullessaan aika hyvällä hintaa.
__________________
Joop |
#7
|
||||
|
||||
![]()
mitä tänään hieman kyselty eri firmoista niin aika samoissa hintaluokissa on.
et satasen sisään vaihtelua oli tarjouksissa kun kyselin. ja sanotaanko näin et täs melkeen naapuripitäjän yritys ajoi reilulla 500e+alv ja koskella oli 600e tienoilla +alv kyl sillä erolla jo jokusen kopan kaljaa ostelee tai jotain muuta kehittelee
__________________
kyllä hojo kuljettaa |