![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
||||
|
||||
![]() iPhone 4s varaosiaTarviis hankkia iPhoneen varaosia: takalasi ja nappulat. Selailin nettiä niin englannissa ainakin on useita kohtuullisen luotettavan oloisia kauppoja, joista noita saa tilattua. Kotimaastakin löytyi muutama mutta hinnat oli kovia. Onko kenelläkään kokemuksia jostain turvallisesta ulkomaisesta nettikaupasta, josta noita osia saisi ? EBaystä en vielä katsonut, sielläkin varmaan noita on.
__________________
Tumpula Racing Team |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Oletko dealextremestä selaillut? Siellä tuntuu olevan vähän liikaakin kaikkea omenapuhelin krääsää
![]()
__________________
-Pauli- |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Pitää käydä kurkkaamassa. Kävin pikaisesti eBayssä ja johan oli ostettavaa, huh huh.
Edit: oli tuo dealerextreme kanssa täynnä kaikenlaista tavaraa.
__________________
Tumpula Racing Team Viimeksi muokannut Heguli : 07.01.2012 17:06 |
#4
|
||||
|
||||
![]()
miten on mahdollista , että iphone on mennyt rikki?
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Kestävyydeltään ihan paska puhelin. Muuten toiminnoiltaan ja käytettävyydeltään loistava mutta ei vaan kestä mitään. Nyt menossa Samsung Galaxy 2 ja tuntuu paljon kestävämmältä vehkeeltä.
__________________
Tumpula Racing Team |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Jos et jaksa tilata niin Leppävaarassa panoraamatornissa (Espoo, sellon vieressä) on huoltoliike MobilaElectonics, viimeks kun tarkistin vuosi sitten niin hinta oli alta 50€
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Hyvä vinkki, laitoin sinne korjauksesta kyselyn. Jos ei ole paha hinta niin kiikutan romun sinne korjaukseen.
__________________
Tumpula Racing Team |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Tuli ostettua tarvittavat varaosat ja työkalut ebay:stä, maksoi huimat 26 USD. Kunhan kilut saapuu rapakon takaa kotisuomeen niin pitää koittaa ne asennella. Aika kivat katteet on noilla huoltoliikkeillä, niille noi osat ei maksa varmaan puoltakaan siitä mitä yksittäisinä kappaleina ostettuina.
__________________
Tumpula Racing Team |
#9
|
||||
|
||||
![]()
kävin kysymässä niin 50€ ottavat takalasista ja sen vaihdosta
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Huuto Iphone 3gs näytönsuojakalvoja 10kpl | MICCOT | O/M/V Muut | 1 | 13.03.2011 14:12 |
Myydään Feikki Iphone | k81 | O/M/V Muut | 5 | 25.07.2010 22:33 |
iPhone testipostaus | tttreg | TestZone | 1 | 12.08.2008 20:55 |