Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 02.06.2010, 14:49
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Smile

Kulmakorven metsäajelut jatkuivat la 12.6. hyvässä säässä


Metsäajeluun on jälleen mahdollisuus puolentoista viikon päästä lauantaina 12.6. Mikäli lämmintä riittää eikä pahempia sateita tule niin reitit ehtivät kuivua hyvinkin ajettavaan kuntoon. Upottamiseen riittäneen silti vettä monessakin lutakossa ja pehmeääkin sitä etsiville löytyy Pikkupyöräistenkin ajelumahdollisuudet paranevat ajourien kuivuessa.

Trialia harrastaville on tehty oikopolku kikkailukalliolle ettei tarvitse menomatkalla turhanpäiten upotella. Siirtymä on sen verran haastava ettei sitä suositella tavan safariautoille.

Ajelemaan pääsee klo 10 lähtien ja metsästä poistutaan klo 17 korvilla, jollei muuta ilmoiteta.

Ennakkoilmoittautuminen pakollinen to. 10.6. klo 21.00 mennessä SÄHKÖPOSTILLA hallitus@tapua.fi

Ajelun osanottomaksu 10 € jäseniltä (TapUA ja FJDC) ja 20 € vierailta. Nuotiotulet ja reittikartta kuuluvat hintaan ja nuotio on veloituksetta myös ulkoilijoiden käytössä.

Ajoneuvossa oltava liikennevakuutus tai muu vastuuvakuutus, joka korvaa kolmannelle osapuolelle aiheutuneet vahingot! Asia on pystyttävä kysyttäessä osoittamaan.

Maasto kuivuu hyvää vauhtia joten mastopalon vaara kasvaa! AUTOSSA JA MÖNKKÄRISSÄKIN PITÄÄ OLLA LEIMATTU JA TOIMINTAKUNTOINEN SAMMUTIN!!
Muista pakollisista varusteista löydät tarkempaa tietoa osoitteesta www.tapua.fi

Mönkkärit ajelevat Kulman reiteillä samoin säännöin kuin autot!!!

Kaikille Kulmaan tulijoille tähdennetään, että MAANTÄYTTÖALUEEN RINTEET JA RUDUKSEN KENTTÄ ovat KIELLETTYÄ aluetta. Myös pysäköinti Ruduksen kentällä on niin ulkoilijoilta kuin ajelemaan tulijoiltakin ehdottomasti KIELLETTY!
Pitkät yhdistelmät saa käydä kentällä kääntämässä.

OHJEENA TRAILERIEN JA KULJETUSAUTOJEN PYSÄKÖIJILLE: KULJETUSKALUSTO PYSÄKÖITÄVÄ, MIKÄLI MAHDOLLISTA, KEULA PALUUSUUNTAAN ELI TÄYTTÖMÄEN PUOLELLE TIETÄ!! TULOSUUNNASSA OIKEALLA PYSÄKÖINTI SALLITTU PÄÄSÄÄNTÖISESTI HENKILÖ- JA PAKETTIAUTOILLE !!! KUITENKIN NIIN, ETTÄ AJOTIEN KESKIALUE PYSYY VAPAANA SORA-ASEMAN LIIKENTEELLE !!

Kulman säännöt ja lisätietoa osoitteesta; www.tapua.fi

Ja niille, jotka eivät Kulmakorvessa ole ennen käyneet niin osoitehan on Kulmakorven tie, Espoo. Turun moottoritieltä Ämmässuon (Nupurin) liittymästä pois! Kulmakorventien loppupäässä opasteet ajoalueelle!

Nuotiopaikka/ilmoittautuminen;
Pohjoinen leveys 60 astetta 14.128 minuuttia, Itäinen pituus 024 astetta 33.422 minuuttia (koordinattijärjestelmä WGS84)
Kartan löydät osoitteesta www.tapua.fi

Tervetuloa ajelemaan tai vaikkapa vain ulkoilemaan Kulmikseen.

Muistutuksena vielä, että alkoholipitoisten janojuomien nauttiminen Kulmakorven harjoitustapahtumissa on kielletty. Kielto on ehdoton ja koskee kaikkia alueella liikkuvia, niin ajelijoita kuin ulkoilijoitakin.
MP
www.tapua.fi


Viimeksi muokannut Byrocrat : 20.06.2010 23:26
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kulman eloajelut jatkuvat la 22.8 Byrocrat Tapahtumat 40 23.08.2009 20:51
Kulmakorven iltayöoffailu la 17.11. Byrocrat Tapahtumat 28 19.11.2007 09:15
Kulmakorven ajelut la 3.11. Byrocrat Tapahtumat 18 04.11.2007 19:45
Kulmakorven ajot jatkuvat 12.8 -PERUTTU- Byrocrat Tapahtumat 16 12.08.2006 08:16
Kulmakorven cruisailua Nerd-O Tekniikka & Jutustelu 0 16.06.2003 06:45


Sivu luotu: 15:42 (GMT +2).