-Sisu-mies oli ollut pari viikkoa tien päällä ja silmissä kiilui jo tuleva tapaaminen tyttöystävän kanssa. Sisu-mies pelkäsi vain, että olisi liian innokas ja hekumalliset hetket olisivat ohi liian nopeasti. Hänmuisti lukeneensa, että ns. kuivaharjoittelu, tyhjennys ennen varsinaista aktia auttaa pidentämään suoritusta. Häveliääna miehenä hän ei vain tiennyt sopivaa paikkaa toimitukselle, apumieskin nukkui hytissä, joten sielläkään ei voinut "näpittää".
Sitten hän sai kuningasajatuksen. Hän pysäytti rekan levähdysalueelle ja meni Sisun alle makaamaan, näin hän voisi feikata korjaavansa taas Sisuansa. Mies sulki silmänsä ajatellen tyttöystäväänsa ja alkoi toimiin. Hetken kuluttua hän tunsi, että joku nyki häntä lahkeesta. Mies piti silmät kiinni, ettei illuusio katoaisi ja kysyi "mitä asiaa"? "Poliisista päivää" kuului vastaus, "mitä te oikein puuhaatte?" Tähän kuski totesi, että "Kardaanista kuului jotain outoa ääntä ja päätin tarkistaa onko kaikki kunnossa" vastasi Sisu-mies hädissään.
"Kannattaisi varmaan tarkistaa jarrutkin, koska teidän Sisunne rullasi viitisen minuuttia sitten tuota ramppia alas" sanoi poliisi.