Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Out of this World > Niilo Paasivirta - Correct Opinions
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Niilo Paasivirta - Correct Opinions Tänne on koottu Niilo Paasivirran kirjoittamia mielipiteitä.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 18.12.2001, 17:14
Lars
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Evouskovaisten elokuva on kiellettävä Suomessa!


Evouskovaisten elokuva on kiellettävä Suomessa!

25.8.2000

Nyt evouskovaisten propagandan levitys alkaa kerta kaikkiaan mennä liian pitkälle! Uutta "X-Men"-elokuvaa mainostetaan "evoluution alkamisella" ja muutenkin koko tuon saastaisen elokuvan juoni on pelkästään suunnattu evouskovaisten itsetunnon pönkittämiseksi sekä evoluution sanoman levittämiseksi alaikäisille.

Evoluutioteoriahan on perusolemukseltaan ns. kähvellysteoria. Siihen perustuu sen suosio erityisesti päättäjien ja eliitin keskuudessa. Salajuonessa ovat kaikkein äänekkäimpinä mukana skeptikot, eli evouskovaiset, jotka näyttelevät tiedemiehiä, ja joiden valta perustuu muiden pilkkaamiseen ja hulluksi nimittelemiseen.

Sen tähden tämänkaltaiset lapsiamme turmelemaan tehdyt elokuvat olisi ehdottomasti kiellettävä. Miksei kirkko puutu asiaan, koska tämän elokuvan sanoma on suunnattu suoraan Raamattua vastaan ja on siis Jumalanpilkkaa.

Jokainen kunnon kristitty maassamme boikotoi X-man -elokuvaa ehdottomasti, eikä milloinkaan salli lasten mennä sitä katsomaan! Kehitysoppi tekee lapsista varkaita, ja vainoaa suoraan kristinuskomme perusteita.


--------------------------------------------------------------------------------

np@co.jyu.fi (Mr. Niilo Paasivirta)

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Elokuva Next TexasCruiser Chit-Chat 3 01.10.2007 15:52
Sit sättiä: K18 Kotivideo(elokuva) samisami2 Chit-Chat 11 01.11.2006 02:25
Tylsin elokuva ElämänPeluri Movies 29 06.05.2005 16:01
vapaaehtoisia elokuva kyselyyn bono Movies 12 27.02.2003 18:39
Ns. open source on kiellettävä myös Suomessa! Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 0 18.12.2001 17:40


Sivu luotu: 01:31 (GMT +2).