Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 16.05.2004, 10:12
baxxter:n Avatar
baxxter baxxter ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 10.06.03
Sijainti: PAiMiO, Finland.
Viestit: 4.285
Perusasetus

Televisioinnista


Nelonenhan näyttää speedwayn koko gp-sarjan, pitkiä lähetyksiä nelonen plussalla ja puolen tunnin kooste nelosella. Tosin eivät taida paljoakaan kyseisestä ohjelmasta maksaa.. Paljonkohan speedway-ajoilla on katsojia? Pääsisköhän suomen offroad-kausi samoihin lukemiin? Kuinka kalliiksi tulisi tehdä vaikka puolen tunnin ohjelma kisasta/tapahtumasta? Nelonen ei varmastikaan hirveitä summia tahdo maksaa..

PS. mihin soppamies on menossa?

-74 Range, 215cid V8
#4x4@ircnet

__________________
Harbor Cruisers
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 16.05.2004, 11:48
Mörkö:n Avatar
Mörkö Mörkö ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 30.11.03
Sijainti: Harjavalta, Finland.
Viestit: 202
Perusasetus

Vois olla kyl ihan hyvä juttu Offroadin kannalta, jos sitä saatais vähän telkussakin näkymään...

"Kyllä se siitä menee..."
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 16.05.2004, 12:50
iippo iippo ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 21.09.03
Sijainti: Rovaniemi, Finland.
Viestit: 379
Perusasetus

Nelosesta en tiedä,

Mutta urheilukanava vois olla kiinnostunu, on sielä tehty pienemmästäkin tikusta asiaa. Eiku kasaamaan hyvää innovatiivista porukkaa ja pari osaavaa kuvaajaa ja tekeen matskua jota vois tarjota telkkuun.
Tossa vois olla hyvän produktplacementin paikka, kun tämä on kuitenki aikamoista välineurheilua.

- Mitä vahtaat? -
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 16.05.2004, 15:20
mettäsika:n Avatar
mettäsika mettäsika ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 19.11.03
Sijainti: lahnaniemi hirvensalmi, Finland.
Viestit: 878
Perusasetus

juu tuohan olis helkutin hyvä idea oltii tuol merrasmäessä rämpimässä ni sielläki tuli hyviä video pätkiä . eikös noitaki harraste kuvaajien pätkiä vois näyttää mainiosti telkkarissa

kimmo
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 16.05.2004, 16:16
iippo iippo ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 21.09.03
Sijainti: Rovaniemi, Finland.
Viestit: 379
Perusasetus

niin,

Noista pätkistä vaan pitäis tehän järkeviä kokonaisuuksia jotka kiinnostaisi muitakin kuin paikalla olleita. Myös mainostajat olisi hyvä saada kiinnostumaan.

- Mitä vahtaat? -
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 16.05.2004, 19:15
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.875
Perusasetus

Lainaus:
quote:eikös noitaki harraste kuvaajien pätkiä vois näyttää mainiosti telkkarissa
Varmaan kameroiden laatu pitää olla hieman parempi kuin esim. minun hallinnassa olevat kamerat.. Ei ne kait kauheen rakeista kuvaa viitti esitellä? Ehkä jos ois varaa ostaa aivan uusi kamera niin kuvan laatu vois olla hieman parempi. Nyt joutuu käyttämään tuollaisia hieman vanhempia "laina" vimpaimia.

-- Nelivetoinen koppimopo on kaikkien unelma --

Nerd-O
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 16.05.2004, 19:26
neli.veto neli.veto ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 17.05.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 38
Perusasetus

Lainaus:
quote:PS. mihin soppamies on menossa?
Kattokaahan torstaina Soppamies telkusta. Pitäisi olla mielenkiintoisempi kulkupeli kuin normaalisti.

Voisitko Nerd-O veivata sun sivuille tai johonkin sen lauantain nousupätkän mun Mitsusta (jos otit sen nauhalle)

neli.veto
Vastaa lainaten
  #8  
Vanha 17.05.2004, 16:38
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.875
Perusasetus

Lainaus:
quote:Voisitko Nerd-O veivata sun sivuille tai johonkin sen lauantain nousupätkän mun Mitsusta (jos otit sen nauhalle)
Jep. Editoin sellaisen hienon pätkän. Ensin sun Mitsu, perään mäkeä jumittava jojotzun lousku ja perään SUPER Suzuki, joka nousee leikiten mäen ylös <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Jätin kaikki äänet siihen videoon. En jaksanut laittaa mitään taustapimputusta. Joten siellä on kaikkien hienot kommentitkin <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Yllättävän kaukaa tuollainen videokamera ottaa äänet <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>

Mutta video on kuitenkin osoitteessa http://kotisivu.mtv3.fi/nerd-o/video/mitsu.mpg ja kokoa on n.15mb. Pituutta tais olla muutama minuutti. Tilan puutteen vuoksi poistan sen varmaan parin päivän sisällä.

-- Nelivetoinen koppimopo on kaikkien unelma --

Nerd-O
Vastaa lainaten
  #9  
Vanha 17.05.2004, 17:14
neli.veto neli.veto ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 17.05.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 38
Perusasetus

Kiitos, imasin koneelle ja mun puolesta voit ottaa pois. On se noloa kun on melkein tasaista eikä pääse eteenpäin.

neli.veto
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 02:39 (GMT +2).