![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() Nissan King Cap -91 informaatiooOtsikon mukainen menopeli tarttui mukaan tässä eilen. Elikkä mites kyseistä autoo pystyy muokkaan? Mikä rengaskoko kannattaaisi sovittaa auton alle joka olisi hyvä jokapäiväiseen ajoon sekä välillä myös maastossa pyörähtämiseen? Niin ja joska kone on 2,5 litran vapari diisel niin onko kuinka hankalaa pistää koneeseen turbo? On vain vähän onneton meneen eteen päin. Autossa kun on jopa huimat 55kw tehot. <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Vai onko jotain muuta hyvää konstia saada autoon edes joku 10kw lisäys. Se voisi avittaa jopa vähän tuntemaan että auto liikkuisi johonkin. Myös vinkit siitä miten kannattaa tehdä helmasuojat/levikkeet sekä kaaren levikkeet ovat tervetulleita. Itse olen suunnitellut että jos vain mitenkään jaksan innostua pitäisi auto viellä syksyyn menessä hiekka puhaltaa runkogoltaan. Muutenkin hitsaa kaikki mikä on tarpeen rungosta ja korista. Auton nykyinen värikin vaihtuu toden näköisesti syksyyn menessä joten autoon on tulossa kunon kunnostus. Pajero offroad Nissan road faast Dabomb ridefree Up and GO!!
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Tosta teho hukkaan apua -> http://www.petrisimolin.com/thepalst...TOPIC_ID=25389 t:janne
Paljon on vähän vai toisinpäin? |
#3
|
||||
|
||||
![]()
31x10,5-15 mahtuu ainakin komiasti pyöriin.
Ai mää vai turuust |
#4
|
|||
|
|||
![]()
35x12.5-15 mahtuu ku vähä näyttää rälläkkää
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
ite asensin garretin pikku solomun ni tehoja tuli 7kw lisää ja vääntyä 70Nm
|
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Olikos se niin et suurin salittu rengas koko on 33" minkä ne viel hyväksyy tällä hetkellä katsastuksesta vai onko se 32". Luulen silti et alkaa kone oleen sen verran tehoton et 31" sillakin alkaa jo oleen aika hitaan puoleinen kiihtyyn ja kulkeen. Pajero offroad Nissan road faast Dabomb ridefree Up and GO!! |
#7
|
|||
|
|||
![]()
joutuu vetonivelet aika koville nuilla renkailla mut ihan hyvin jaksaa ainaki metäsä mennä
koneesa ei oo ku turbo ja syöttyä ruuvattu pari kiekkaa. itellä tie käytösä 235x85r16 ja kelepas ainaki nuo katastuksesa. |
#8
|
|||
|
|||
![]()
mielikuva et 205-16 on isoin rengas mistä lähdetään vertaa eli 31 luokkaa.. Itsellä 235/85-16 alla mut leimal käytän normeja.. Jaksaa niil mennä kohtuullisesti..
lisää kaasua, puut suurenee... |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
M: Nissan 3.0 V6 King Cap-91 | ORR | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 06.11.2007 20:18 |
M Nissan King cab 4x4 | ISO-A | O/M/V Ajoneuvot | 13 | 06.02.2007 10:14 |
O NISSAN KING CUP | jami63 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 12.12.2006 05:35 |
NISSAN KING CAP 2.4B 4 x 4 -89 | O/M/V Muut | 2 | 10.02.2005 15:23 | |
Nissan King Cap 90 4x4??? | HEKULIINI | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 03.02.2005 11:49 |