pitäis herättää hj45 etujousitus vähän enempi henkiin,tossa 45 on saman pituiset latat kuin 40:kin.
toi tojon etujousitus on hiukka jäykkä,lattajousissa haluan kuitenkin pysyä edelleenkin.
tulevat latat on baraboliset ja kolmelehtiset noi on 30 cm pidemmät kuin orkkikset,elintenluovuttajana toimi turbo patrol vm alle 90.
saa nähä tarviiko lisätä sinne lehti kun noi on patrollin takalatat,autoon tulee todennäköisesti hj pannu lootineen.
etu akseli on tarkotus heittää lattojen alle kun niin pitkälle vain kerkeän että saan ensin kiinikkeet noille lattajousille tehtyä.
tarkoitus olisi tehdä takakorvakkeista ns useampi reikäset väliltä orkkis- +30cm,pääsee muuttaa riipukkeiden kulmaa ja pulttaamaan muunkin pituisia lattoja alle.
tolla patrollin latalla akseli siirtyy eteenpäin vähintään n 40mm,puslan sisäreikä noissa on 16mm vakio tojon pikkutappi on 15mm.
etukiikuiksi tulee iston tekemät kiikut,ja ne tosiaankin olis tarkoitus pitää siellä lattojen etupuolella koska takapuolelle siirretyt kiikut lähtevät mielestäni helpommin pompottamaan etuperää jos toi nyt vähän säästäis murrosta.
Edited by - jjtp on 02/02/2006 08:27:47