Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Osto ja myynti > O/M/V Ajoneuvot
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

O/M/V Ajoneuvot Kaikki kokonaiset ajoneuvot tälle osastolle. Sekä ajokuntoiset, että kokonaisena varaosa-autona myytävät.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 03.04.2016, 17:06
VeK VeK ei ole kirjautuneena
Aloittelija
 
Rekisteröitynyt: 16.10.12
Sijainti: Ulvila
Viestit: 13
Perusasetus

HJ60/61 vm.-90 aj. 362tkm


Myydään / Vaihdetaan

Auto on alkuperäiskuntoinen HJ60, johon on kuitenkin vaihdettu HJ61 kone. Lukkoakselit ovat olleet uudesta asti sekä nelivalomaski. Ainoana erona HJ61:een nähden alunperin vain siis tuo kone. 362tkm on auton kilometrimäärä, mutta se on likimain sama tuon vaihtokoneen kanssa. Vaihtokoneen vuosiluku on -89. Vaihtokone on käyty läpi n. 40tkm sitten. Ei vikojen takia, vaan laittamisen ilosta. Alakerta on laakeroitu, sylinterit hoonattu, männänrenkaat vaihdettu, venttiilit vaihdettu, kansi tarkastettu kuten myös kaikki muukin mitä ei ole uusittu. Kytkin on likimain uusi, kuten myös startti.

Auto on kovarunkoinen ja kovapeltinen. Olen auton toinen omistaja. Edellinen on huollattanut auton muuten ja leimojakin löytyy kiitettävästi huoltovihkosta tämän ikäiseksi. Ainoastaan pellit olivat päässeet kärsimään korroosiosta ennen kuin itse auton ostin. Nyt pellit on laitettu kuittityönä kuten myös maalattukin. Auto on katsastettu tammikuussa ilman huomautuksia. Myös joitakin vuosia taaksepäin löytyy katsastustodistukset, eikä niissä ole yhtä korjattua runkoruostekohtaa lukuun ottamatta ollut muuta huomautettavaa.

Renkaina on lähes ajamattomat 31" Bridgestonet ja myös nastarenkaat löytyy. Moottori toimii, laatikot ei äännä eivätkä laatikoiden öljyt sekoitu. Perät eivät äännä ja lukkoakselit toimivat. Auton maasto-ominaisuuksia ei ole oikeastaan koskaan käytetty. Myös takajouset on vaihdettu uusiin alkuperäisiä vastaaviin. Auto on rekisteröity henkilöautoksi pehmeällä takapenkillä. Sisustaa ei ole juurikaan reijitetty ylimääräisillä asennuksilla. Penkeistä löytyy mallikohtainen istuinsuojasarja. Lisäksi alkuperäiset työkalut hinausliinoineen taitaa olla tallessa.

Vikoina sanottakoon vuotava tankki jos sen ottaa aivan täyteen. Kierroslukumittari takkuaa ja lämmittimen puhaltimesta puuttuu kaksi nopeutta.

Auto sijaitsee Ulvilassa. Hintapyynti on 7200€. Samat tiedot ja kuvat löytyy osoitteesta: http://www.nettiauto.com/toyota/land-cr ... er/7777777

Älä lähetä yksityisviestiä tänne vaan soita 0445523813 tai lähetä sähköpostia: fastgone@hotmail.com

Voin tapauskohtaisesti harkita vaihdossa neliveto Hiluxia tai ehkä myös jotain bensa V8 nelivetoa. Ei kuitenkaan mitään kiertopalkinto offiautoja vaan asiallisia käyttöpelejä.

Myydään / Vaihdetaan

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostettu HJ60/61 etukehikko vm. 87-90 vartiainen O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 11.12.2013 12:05
Ostetaan hj 61 vm -90 samppa56 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 18.01.2013 14:43
Myydään M: HJ-61 vm.90 Rekisteröimätön O/M/V Ajoneuvot 2 19.08.2008 18:37
M: TOYOTA HJ60 vm-85 ja HJ61 vm-90 "ilm.muutettu" sakari65 O/M/V Ajoneuvot 9 03.03.2008 18:42
M/V HJ60, vm.82, aj. 343tkm. Vilkutin O/M/V Ajoneuvot 0 06.02.2008 21:18


Sivu luotu: 01:35 (GMT +2).