Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 29.09.2015, 13:33
Killer-Wo:n Avatar
Killer-Wo Killer-Wo ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 20.01.04
Sijainti: Kemi, Finland.
Viestit: 1.652
Perusasetus

Merialumiinia


Tarttis tehdä Busteriin uusi kölirauta. Vanha köli syöpynyt pahasti. Tuntuu olevan tiukassa saada Busterin Inhan tehtaalta köliprofiilia. Paikallisia Kemin alueella olevia konepajoja olen kierrellyt ja kenelläkään ei tunnu olevan merialumiinia 3-5mm. Onko jollain vinkkiä mistä saisi ostettua alumiinilevy soiron tai valmiiksi kantatun u-profiilin merialumiinista.
Tarvetta olisi noin 4 m pätkälle ja se voisi olla lyhemmissäkin pätkissä. Saahan ne hitsattua yhteen.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 29.09.2015, 17:19
vartiainen:n Avatar
vartiainen vartiainen ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 12.11.11
Sijainti: Pori
Viestit: 721
Perusasetus

Ite tein joskus r-busteriin ohjauspulpetin 2mm merialumiinista. Paikallinen ilmastointialan peltivirma tilasi ja toimitti levyn.
__________________
Tiäräksää tuanoi
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 30.09.2015, 08:43
Killer-Wo:n Avatar
Killer-Wo Killer-Wo ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 20.01.04
Sijainti: Kemi, Finland.
Viestit: 1.652
Perusasetus

Tämä homma ratkesi. Illalla tuli vinkkiä että Jarca Steel on tehnyt Bustereita ja korjailee edelleen. Heiltä löyty köliprofiilia hyllystä.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 08:46 (GMT +2).