![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
||||
|
||||
![]() cj 7 renkaatMoro Onko kellään tietoa cj7.n renakaiden muutoskatsastuksesta? himottais noi 33 12.5 15 otteeseen Jamantilta kyselin maahantuojan todistusta mutta eivät toimita noin vanhoihin niitä, siis aro-yhtymältä eivät toimita!! Jamantilta autettiin avuliaasti kaikkien mahdollisten kirjojen muodossa mistä olis jotain löytynyt, yksi todistus löytyi mutta noi mitat ainakin vähän minulla hakusessa kenties juuri sinulta löytyy ymmärrystä/kautta jokin todistus millä muutos olisi mahdollinen jos ylipäätä on?? Kiitos jamantille vaivannäöstä!!! Apuva kiitos!!
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Tämä kelpas aikoinaan:
Tästä kirjasta löytyy: ![]()
__________________
www.classicjeepparts.com |
#3
|
||||
|
||||
![]() kokoa
mikä noista numeroista on se joka siunaa koko homman multa löytyy kirjasta toi h78 15 teksti kans mutta sehän on p 225 75 15 tai p 235 70 15 mikä mahtaa olla tuumissa?
voisiko tosta saada tarkemman kuvan liitteenä? vm 80 auto! |
#4
|
||||
|
||||
![]() kokoa
Jeep
mukavasti juurikin rengaskoko lappu kulunut huitsun nevadaan hanskalokeron kannesta muut kyllä tallella! |
#5
|
||||
|
||||
![]()
It must be a Jeep Thing!
|
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
10.00-15 pitäis olla STRO kirjassa 31"
__________________
www.classicjeepparts.com |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Nämä tuuma mittaiset renkaat ovat niin ihanan selkeitä, että piti oikein kirjasta katsoa...
Saattaa mennä nuoremmalla kats miehellä käsi päähän konttorilla, kun etsii 10.00-15 rengasta STRO kirjasta. ![]() 10-15 LT = 773 mm = 31" 10R15C = 773 mm 10.00-15 = 926 mm = 37" 10.00R15 = 926 mm Vuoden 1993 STRO kirja tunsi nuo yllämainitut kaikki. Vuoden 2013 versio ei tuntenut enää 10-15 LT kummia.
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
#8
|
||||
|
||||
![]() jaa a
kävin konttorilta kysymässä asiaa höpötti etä tuuman saa muuttaa suurimmasta merkitystä mutta eikös se ole rekisteri otteeseen merkitystä sen verta ilman muutostakatsastusta?
eikös sen 53 milliä saa suurimmasta malliin merkitystä koosta kasvattaa,no sanoivat kyllä että eiköhän se onnistu ja huomenna kokeilemaan ![]() oisko jollakin sitä aken lappua milleineen koneella itse yritin kurkkia aken sivuilta mutta ei aukene? |
#9
|
||||
|
||||
![]() Renkasta
Jeep
leima plakkarissa ja renkaat otteessa!! ![]() |
#10
|
|||
|
|||
![]()
Vähän myöhässä taas...
En olis varmaan voinut auttaa muuten kun että mulla on leimattuna kans.. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostetaan cj/wrangler | Mariner | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 05.07.2011 20:28 |
Ostetaan cj 5 | HuuskonenT | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 24.01.2011 22:59 |
Ostetaan CJ-7 etukardaani | timmy | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 24.07.2008 13:36 |
M/CJ-7 | timmy | O/M/V Ajoneuvot | 15 | 24.04.2008 19:08 |
O: Cj:n jarrulevyt | Jeeper | O/M/V Muut | 0 | 25.01.2003 12:30 |