![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Onko montakin Volvo V70 Tdi 2+3 pakuaEli joskus joillakin lamppu syttyny ku tuollasen on tehny, tai paljon sit lie verot moisessa veronkierto pelissä?. Ei hirveemmin ole tullu moisia vastaan mut nyt olis yks tiedossa ja aattelinkin kysellä täällä et onks tietoo. Eksoottisia pelejä kun ulkoisestihan tuosta ei nää et on takapenkit. Nettiautossa 2h pakujahan on pilvin pimein tarjolla, tosin oishan tuo komee jollain soutuvene korotuksella ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
tällä kylällä on yks v40 paku kovalla takapenkillä. ennen oli melko ilmasta ajaa muttei enää ku nousi noi verot. + sitte että syö 5 litraa sadalla
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Taitaa v70 olla nin nuori ettei montaa ole, 850 vois ollakin muutama.
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Onkohan yhtään edes kasipätkää ARVA penkillä? Milloinka se laki muuttui ettei noita lankkupenkkisiä enään saanut tehtyä?
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
mulla on ainakain -99 pajero 2+3 lankkupenkillä.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Itseasiassa ekoja V70-farkkuja suattaa löytyä ihan pehmeillä takapenkeillä matalalla verolla.
Meillä on firmalla yksi -96 940 farkku, joka oli uutuuttaan rekisteröity pakettiautoksi pehmeillä takapenkeillä, eli kaksikäyttöautoksi. Kun nykyinen dieselverosääntö tuli voimaan, niin ennen vuotta 98 rekisteröidyt takapenkit sai jäädä ja auto pysyi matalalla verolla. Niimpä tuokin on ihan virallisesti viisipaikkainen, mutta trafista tulee pikkuverolla laput. Ja lankkupenkkejä on saanu ihmeellisiinkin vehkeisiin. Löytyy myös Escort Express -98 jossa on kolmelle hengelle lankkupenkki. Ei siinä kyllä kukaan oikeesti istumaan pysty. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty M:volvo F407-79 ja Volvo F408-85 yms... | akp | O/M/V Muut | 8 | 13.01.2008 20:07 |
kellään pakua lainata sunnuntaina? | Cental73 | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 13.12.2007 21:23 |
Onko coolimpaa jos... | Kelaperse | Chit-Chat | 2 | 21.04.2007 01:39 |
Uaz volvo tekniikalla, onko tehty ja miten jos on | Tekniikka & Jutustelu | 63 | 12.07.2006 21:13 | |
np 205 vai onko se 203 | Humu | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 28.01.2004 09:09 |