Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Linkit muihin palveluihin > Elävä Arkisto > Games > Computer Games

Computer Games Computer and Console games. Sopwith camel, Tribes, Max Payne, Sim City, Civilization, Settlers, Tony Hawk's Pro Skater, Halo

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 12.12.2002, 19:41
SamppaFIN SamppaFIN ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 27.12.01
Sijainti: Tampester, Finland.
Viestit: 317
Perusasetus

CIV 3 turnaus


CIV 3 turnaus

Teen yhden kartan kuukaudessa ja laitan sen tänne. Kartan voi ladata ja kuukauden voittaa se joka saa parhaimmat voittopisteet.

Listalle pääsee siten, että lähettää mulle saman kartan viimeisen autosaven ennen voittoa, huijata pelissä ei kannata saan sen kyllä selville.

Pelit pelataan Civ3 patch 1.29f. + Civ3PTW patch 1.14f

Parhaat sivilisaatiot listataan.. Eri tyyppisten voittojen parhaat huomioidaan yms.

Eri voitto tyyppejä: World Domination, Diblomatic Victory, Cultural Victory, Space Race.

Civ 3 pelistä hieman tietoa, kyseessä on vuoropohjainen strategia peli, jossa tarkoituksena on johdattaa sivilisaatio kivikaudesta avaruusaikaan.. Matkan varrella perustetaan kaupunkeja, kehitetään tietoa, soditaan vastustajia vastaan, rakennetaan ihmeitä, kasvatetaan omaa kulttuuria, käydään kauppaa yms. yms. Peli tarjoaa määrättömän määrän eri strategioita päämäärän saavuttamiseksi ja jokainen peli on erilainen.



Edited by - SamppaFIN on 13/12/2002 02:05:02

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit


Sivu luotu: 00:50 (GMT +2).